Je potrebné podať daňové priznanie pri predaji bytu?

andruska80
23. mar 2022

Ahojte, nie je tu prosím nejaká účtovníčka - minulý rok sme predali byt, bývali sme v ňom viac ako 5 rokov, daň teda platiť nemusíme, je potrebné podať napriek tomu daňové priznanie?
Ak áno, ja už podávam priznanie na daň z príjmu ako szco, robí sa to v tom istom či to podávam osobitne?
Hľadala som na nete, ale našla som len kedy sa daň platí, kedy nie, neviem však nájsť nič k tomu daňovému priznaniu.
Za každú radu ďakujem

zalka
23. mar 2022

@andruska80 bývala si alebo si vlastnila nehnuteľnost viac ako 5 rokov dôležitý je dátum zápisu na katastry ..
a ak by to bolo menej ako 5 rokov tak potom danové sa robí len jedno zo všetkých príjmov

andruska80
autor
23. mar 2022

@zalka bývali sme dlhšie, už od 2002 roku, daň teda platit nemusím, len teda neviem, či napriek tomu to treba spomenúť v daňovom alebo neriešiť

andruska80
autor
23. mar 2022

Nikto prosím neviete?

zalka
23. mar 2022

@andruska80 nie je dôležité koľko si bývala, ale koľko si vlastnila ...
podla vlastníctva sa rieši to či uvádzaš alebo neuvádzaš v DP príjem z predaja nehnuteľnosti ...

andruska80
autor
23. mar 2022

@zalka hej, asi som to zle napísala - bývali sme aj vlastnili 😉. Daň už viem, že platiť nemusím, nemusím teda ani daňové?

zalka
23. mar 2022

@andruska80 nie nevypisuješ danové ... nemáš dôvod ak si vlastník viac ako 5 rokov ... vôbec to neuvádzaš v danovom priznaní.

andruska80
autor
23. mar 2022

@zalka ok ďakujem veľmi pekne ☺️