Kde všade je nutné uvádzať dve krstné mená?

reanda
24. mar 2013

ak dam dietatu dve krstne mena, kde vsade je potom povinnost ich uviest? okrem rodneho listu.. musia byt obe aj na obcianskom? a co ine doklady.. alebo napr. pri zapise do skoly 🙂 , staci pouzivat prve?

jasmine2
1. jan 2019

Máme 9 ročného syna s dvomi menami. Figurujú logicky v rodnom liste, kartičke poistenca, pase. Pri zápise do škôlky, do školy, pri vybavovaní prídavkov na UPSVR a pod. Inak aj pošta mu chodí na mena Jakub Daniel Temer

elementissa
2. máj 2019

Ja mam dve mená a píšu sa všade, to co je v RL, to je úradné, píše sa všade celé úradné meno. Takže všade. Na bankomatovych kartách, zákazníckych kartách, v úradnom styku, vsade. Na Slovensku môžeš mať oficiálne tri krstné mena, bežne zaužívané sú jedno alebo dve. Ale je to úradná forma mena. Oslovovat môžeš podľa gusta, ale dieťa má oficiálne dve mená a preto sa tak predstavuje a aj to všade píše

hisinfernalmajesty
2. máj 2019

@reanda Mojam dve Mena Zoe Annabella a pisems len jedno okrdm rodneho

elementissa
2. máj 2019

@reanda ja mam 25 rokov, mam dve mená, je to moje platné, úradné meno, všade sa uvádzajú dve. Dve sú v RL, dve sú všade. To s tým jedným je v prípade,ak jedno je v RL a druhé na krstom liste. Úradne môže mať dieťa 3 mena v RL + priezvisko /priezviská. Tie úradné sa píšu normálne všade. Dieťa sa môže oslovovat jedným alebo skratkou, ale to je, čo je v RL musí figurovať všade