Kde zoženiem duplikát vojenskej modrej knižky?

kovacikovajana
30. jún 2019

Ahojte. Táto otázka by sa zrejme hodila na nejaké iné fórum, ale skúsim šťastie-možno máte niektorá manžela, otca, dedka... vojaka alebo podobne a budete mi vedieť poradiť. Ešte keď bola v SR povinná vojenská služba manžel získal tzv. modrú knižku (potvrdenie o neschopnosti vykonávať činnú vojenskú službu) je to už viac ako 25rokov. Teraz ju potrebuje a samozrejme ju nevieme nájsť. Poraďte na koho sa obrátiť pre vydanie duplikátu alebo nejakého potvrdenia o jej získaní...? Za každú radu ďakujem.

e1i
30. jún 2019

@kovacikovajana neviem,nemam skusenost ale skusila by som tam kde mal ist na vojnu povodne.

0silvia0
30. jún 2019

@kovacikovajana skúste vojenský archív, možno vám budú vedieť poradiť ako postupovať:
https://trnava.virtualne.sk/vojensky-historicky...

marco88
30. jún 2019

@kovacikovajana Modrú knižku vydávali Okresné vojenské správy, no už sú zrušené. Skúste sa informovať na Ministerstve obrany.

kristina2412
30. jún 2019

@0silvia0 dobre radis😉tiež som sa dočítala že potvrdenie vydá vojenský archív v TT

kovacikovajana
autor
30. jún 2019

Ďakujem 😊

0silvia0
30. jún 2019

@kristina2412 no hej, potvrdenie o absolvovaní vojenskej služby vydá vojenský archív v TT, lenže tento pán vojnu neabsolvoval kvôli modrej knižke, takže aspoň nasmerovať by mohli vedieť kde získať potvrdenie o získaní modrej knižky

kristina2412
30. jún 2019

@0silvia0 v jednom rozhovore riaditeľ archivu
Máme informácie nielen o tých, ktorí boli vo vojenskej službe, ale zložky tu majú aj tí, ktorí sa jej vyhli v podobe modrej knižky, alebo podpísali prehlásenie o odopretí vojenskej služby a vykonali civilnú, či alternatívnu službu,“ hovorí Jozef Petras. Takže by to tam mala nájsť 👍

0silvia0
30. jún 2019

@kristina2412 tak potom super 👏

kovacikovajana
autor
1. júl 2019

Tak áno, dnes som to vy telefonovala - vojenský archív v TT vydáva potvrdenia ohľadom vojenskej služby, civilnej služby i tzv. získania modrej knižky. Stačí poslať žiadosť s menom, dátumom narodenia, rodným číslom a vlastnorucnym podpisom. Ďakujem 😊

0silvia0
2. júl 2019

@kovacikovajana super, aj to pošlú domov na adresu?

kovacikovajana
autor
2. júl 2019

@0silvia0 dúfam, že áno, keď to príde dám vedieť 😉

kovacikovajana
autor
15. júl 2019

Dnes nám prišlo domov poštou potvrdenie z vojenského archívu. Super rýchlo vybavené. Ešte raz vám všetkým ďakujem za pomoc 😉

santiago_segura
10. jan 2023

To aj niekde môžem ešte potrebovať? Ja som tiež zapatrošil už a neviem kde ju mám.

weronika171717
10. jan 2023

@santiago_segura keď vyhlásia mobilizáciu, tak Vám bude na 2 veci. Táto knižka neplatí pri vyhlásení vojnového stavu.

rol76
3. feb 2023

@weronika171717 Ja som na ID,už 18 rokov,poruchy osobnosťi,stredne ťažká depresia,úzkostné stavy,nespavošť,atd.Beriem kopec liekov,z ktorých som dosť spomalený,utlmený.Môžu ma povolať do vojny,keby bola mobilizácia?Dakujem.

weronika171717
3. feb 2023

@rol76 určite budú posudzovať zdravotný stav