Kedy dostanem podporu v nezamestnanosti?

edithp
11. aug 2019

Ahojte, mám otázku.
10.júna som stratila pracu, dostala som výpoveď, od 12.juna som evidovaná na úrade práce, 12.jula som bola na sociálnej poisťovni žiadať podporu v nezamestnanosti, moja otázka teda znie, že kedy mi príde táto dávka, či v auguste aleno až v septembri, lebo vôbec neviem ako to chodí, nikdy som takéto niečo ešte nežiadala. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.

evittam
11. aug 2019

@edithp Ak je vsetko v poriadku mala by si dostať podporu okolo 15.8.na ucet za obdobie 12.6.-31.7. Ak nedostanes treba sa na SP informovať kde je problém.

mimike91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
11. aug 2019

Teraz je nejaká zmena , čaká sa približne 3 mesiace potom príde z úradu prace o schválení a tak doplatia všetko ..ak uznajú podporu

evittam
11. aug 2019

@slavkasobanska Poprosim zdroj a zákon. Nakolko žiadna zmena nie je a ani dlho nebola. SP ma na rozhodnutie 60dni podla zákona.

ellaafi
11. aug 2019

@slavkasobanska čo príde z úradu práce?

evittam
11. aug 2019

@ellaafi ...vidis okrem ineho...
@slavkasobanska Co ma UPSVaR so schválením podpory? Asi tvoj zdroj bude určite nejaka "JPP" ....😀😉

slavkasobanska
11. aug 2019

@evittam no neviem , nebola som ešte ale syn sa bol prvý krát registrovať a tak mu to povedali a fakt mu prišlo rozhodnutie až o 3 mesiace , ale možno to bude tým že pracoval v zahraničí , netuším nechcem zavádzať ...

evittam
11. aug 2019

@slavkasobanska Rozhodnutie o com?! O zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie? To dostanes od UPSVaR,ci o schváleni podpory? To mas zase od SP. Najskôr treba rozlišovať tieto dve podstatne veci. A ak robil v zahraničí určite cakali na podklady. Takže tvoje informacie su "no neviem" a irelevantné. Nehnevaj sa ale na co poskytujes rady k niecomu comu nerozumies...

slavkasobanska
11. aug 2019

@evittam oki tak som to asi zle napísala ale peniaze dostal až o 3 mesiace , a papiere mal všetky pri sebe , no tak sa ospravedlňujem ak som zle napísala

edithp
autor
11. aug 2019

@evittam rozhodnutie o schválení podpory mi prišlo, na papieri je dátum 30.júla, mne prišlo asi 5.augusta. Tak to som nevedela, že kedy mi prídu peniaze, či už teraz v auguste, alebo až v septembri. 🙂

evittam
11. aug 2019

@edithp Tak v auguste

edithp
autor
11. aug 2019

@evittam ďakujem za info 🙂

edithp
autor
12. aug 2019

Ešte sa chcem opýtať, že ak idem študovať na denné štúdium na vš a som na úrade práce, či mám nárok na nejaké príspevky!?