Koľko stoja kolky?

katka1513
20. okt 2014

Ahojte, viete mi prosim poradit? Ideme kupovať byt mame uz vsetko vybavene , no neviem sa vysomarit z kolkov ma katastralnom urade.Potrebujeme si nachystat peniazky, no vsade je pisane inak.Kolko stoja vsetky kolky dokopy? A ako je to s podavanim cez internet? Dakujem za pomoc. 🙂

sissy27
20. okt 2014

@katka1513 návrh na vklad do katastra 66€, v zrýchlenom konaní 266€ ... cez internet to ide len s elektronickým podpisom, ktorý vychádza na cca 70€ a aj tak budeš musieť nakoniec doručiť nejaké dokumenty...

katka1513
autor
20. okt 2014

@sissy27 takze len ten vklad 66€ ? Možno blba otazka ale naco je zrychlene konanie?

eeffka
20. okt 2014

@katka1513 nato aby si sa majitelkou stala do 14dni nie do 30

sissy27
20. okt 2014

@katka1513 ano, na návrh na vklad do katastra len 66€ ... ale ak potrebujete nejaké ďalšie úkony, napr. výpis z listu vlastníctva a podobne, tak to sú ďalšie poplatky..
a zrýchlené no napr. my sme potrebovali v zrýchlenom konaní uvoľniť ťarchu z nehnuteľnosti kvôli banke, nemohli sme čakať 30dní, potrebovali sme to skôr...
ty vlastne podávaš len návrh na vklad do katastra, úrad si preverí všetky podklady a ak tam nenájde žiadny problém, tak vklad povolí a vy sa stávate majiteľmi nehnuteľnosti... a na to preverenie má tých 30 dní...

stano4000
20. okt 2014

kolky stoja preste tolko kolko je na nich napisane... a ak chces usetrit pri zapise do katastra tak pred vkladom daj ziadost o predpokladany navrh na vklad.... robi sa to cez net... usetris 15 € cize nie 66 € ale 51 € zaplatis za navrh na vklad...

katka1513
autor
20. okt 2014

@eeffka
@sissy27
aha Ďakujem.A teda ked to teda bude do 30 dni, majitel nam odovzda kluce mozem si prehlasit elektrikua dalsie veci alebo musim pockat kym budem majitelkou ja. (viem ze sa vam to zda ako blbe otazky, ale nikdy som nemala s takymto niecim skusenosti)

sissy27
20. okt 2014

@katka1513 k elektrine nepotrebuješ list vlastníctva, tam sa vykonáva len zmena odberateľa na odbernom mieste, pôvodný odberateľ podpíše súhlas so zmenou, tlačivá sú dostupné na stránke toho ktorého dodávateľa, plyn tuším takisto... v podstate okrem banky a polície som list vlastníctva nikde ani nepotrebovala, ty nemusíš byť majiteľom bytu aby si tam mohla platiť elektrinu...

katka1513
autor
20. okt 2014

@sissy27 na policii? Pri zmene trvaleho bydliska na obcianskom potrebujem list vlastnictva?

sissy27
20. okt 2014

@katka1513 tak na základe niečoho ti tam ten trvalý pobyt zapísať musia, nie? 🙂 nemôžeš len tak prísť, že dobrý tu mi zapíšte trvalý pobyt, tam sa mi páči 🙂 buď potrebujete súhlas súčasného majiteľa alebo doklad o tom, že ste vlastníkom danej nehnuteľnosti 🙂

ultra
20. okt 2014

@katka1513 majitelkou bytu sa stavas po podpisani zmluvy a zaplateni kupnej ceny - pokial nieje platnost zmluvy viazana na iny úkon. Akonahle je platna zmluva si vlastnickou - zapis na kataster nehnutelnosti ma evidencny charakter preto ho podava uz NOVY MAJITEL - preto pre dalsie pravne ukony by mala postacovat platna kupna zmluva pripadne kopia navrhu na vklad do katastra.

katka1513
autor
20. okt 2014

@sissy27 😀 pravda. No len v polke novembra mi konci platnost OP chcela som to spravit uz jednou ranou aj s trvalym pobytom.Myslis ze sa nieco stane ked si pridem vymenit OP po platnosti cca 2 tyzdne?

sissy27
20. okt 2014

@katka1513 nestane sa nič, len pozor, aby si tie dva týždne niekde ten OP nepotrebovala... radšej sa dohodni so súčasným majiteľom, že ti dá súhlas na trvalý pobyt, robí sa to bežne...

katka1513
autor
20. okt 2014

@sissy27 Dakujem za pomoc 🙂

sissy27
20. okt 2014

@katka1513 nie je za čo 🙂

slniecko5slniecko5
10. dec 2014

Potreboval by som papierove kolky v hodnote min. 30€, surne, 0903127944/sivakstefan@gmail.com

prasiatko30
10. dec 2014

@slniecko5slniecko5 vsak si chod zajtra rano na postu alebo na mestsky urad - ako ak ti ich posle emailom tak si myslim ze ti moc nepomozu

natalka13
10. dec 2014

@slniecko5slniecko5 pap.kolky sa uz nepredavaju

slniecko5slniecko5
12. dec 2014

@prasiatko30 dakujem uz som to vyriesil.

slniecko5slniecko5
12. dec 2014

@natalka13 ja viem, zhanal som pozostatky, ale som som to vyriesil

emilia25
31. dec 2014

Ahojte chcem sa spytat co robit v mojom pripade.ide o to ze minuly rok sme kupili na hypo dom.na odhade a teda na liste vlastnictva bol zapisany dom so supisnym cislom ale ty co tu byvali tak ho zburali nam ten dom predala realitka a oni ho kupili z drazby.a ide oto ze odhadkyna napisala aby sa ten dom zrusil tak realitka zaplatila geodeda a ten urobil vymaz toho domu.islo to vsetko aj kupnou zmluvou na kataster na raz.a ide oto ze teraz sme robili novy odhad a zistili sme ze realitka je stale majotel toho uz neexistujuceho domu a uplne na inom liste vlastnictva ale na nasom uz od nich odkupenom pozemku.a neviem si to vobec vysvetlit jak je mozne ze ten dom je na inom liste vlastnictva ked bol na nasom.neviete mi poradit ako postupovat dalej a co robit.