Koľko trvá vybavenie SK rodného listu zo zahraničia?

cvika
10. okt 2008

lebo mojej malej som nechala slovenske obcianstvo,vybavujem jej rodny slovensky list,avsak trva to az 3 mesiace, to znamena ze s nou nemozem cestovat, mozem iba cestu na slovensko a naspat musim cakat na rodny..c´hcem sa spytat nemate s tym niektora skusenost,respektive ci to trvalo tie tri mesiace alebo ste to dostali skor a tak...diky moc

lebo je to nefer ze babatka narodene na slovensku dostanu rodny list cobi dup a mimca narodene v zahranici cakaju 3 mesiace..dakujem

lucinocka
18. jún 2014

mala sa narodila v zahranici, rodny list som vybavovala osobne na matrike na Slovensku v septembri a v oktobri alebo novembri bol hotovy🙂

bubicatko
18. aug 2014

ahojte dievcata, chcem sa opytat na vybavenie slov. rodneho listu je treba apostila alebo nie? dieta sa narodilo v uk co je v eu, za odpovede vopred dakujem

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubicatko
18. aug 2014

@fidka79 este by som sa chcela opytat na apostilu si posielala ten ruzovy rodny list alebo ten ciernobiely?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubicatko
18. aug 2014

@fidka79 a z apostilou sa ti vratil original. rod. list?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubicatko
18. aug 2014

je tu niekto, kto daval apostilovat rodny list v uk? ktory sa posiela ten ruzovy alebo ciernobiely? dakujem

bubicatko
18. aug 2014

@fidka79 takze na apostilu si posielala ciernobiely orig.?

bubicatko
18. aug 2014

@fidka79 a este sa chcem opytat na apostilu si do formulara vypisala meno dietata alebo svoje?

eryykah
18. aug 2014

@bubicatko zrovna dnes som ho dostala spat, poslala som vo stvrtok, cierny treba poslat a do formulara meno prijemcu teda teba..

bubicatko
18. aug 2014

@eryykah dakujem 🙂

bubicatko
18. aug 2014

@eryykah a este sa opytam country vypisujes uk alebo gbr?

eryykah
18. aug 2014

@bubicatko United Kingdom

lorissa
27. aug 2014

Ahojte chcela by som sa spytat ak niektora vybavovala apostille tu v UK ....mam formu stiahnutu v pc ale neviem ako ju vipisat ci tam mam dat svoje meno alebo dietata meno su tam dva riadky np neviem.koho mena tam mam dat.A este by som sa chcela spytat kolko stoji celkovo ta apostila a kolko to trva kym mi to pride naspat 🙂

lisa4321
23. jan 2015

Vie niekto poradiť KDE sa vybavuje medzinárodný rodný list pre matku, ktorá porodí v rakúsku, otec dieťaťa je rakušan, nie sú zatiaľ zosobášený, a hlavne ako dlho to trvá, vraj nestačí normálny originál rodný list, ďakujem

luckaato
19. aug 2015

Ja som vsetko podala us o ten slovenaky rodni list v july chcela bi som us odist do gb no nemozeme zijem tam velmi dlho us som tam zviknuta mam tam manzela pracuje tam no nemozeme zanim odist tak ze v juli tak poradte mi ze kedi bi som to dostala v sektembry??,

blueberry84
3. jún 2016

ahojte, na ten slovensky RD si nechali vas pas alebo len prefotili, alebo stacil by moj rodny list ako dokaz ze som slovenka?

ondrej337
17. júl 2017

Ahojte. Rodný list nám trval vybaviť 3 týždne od podania žiadosti na matrike (jún 2017), kde máme trvalý pobyt. Podľa informácií od zamestnanca matriky sme sa dozvedeli, že lehota na vybavenie rodného listu sa skrátila, keďže už na osobitnej matrike majú viac zamestnancov.