Kontrola počas PN

15. dec 2022

Ahojte
Chcem sa iba opýtať ja som momentálne pn môže sa stať že aj keď bola kontrola zo soc.tak nenechala žiaden lístok ? Bola som dnes doma ale v sprche deti majú nariadené neotvárať nikomu iba mi povedali že niekto zvonil zdola bývame v bytovke..ale keď som šla skontrolovať schránku aj vonkajšie dvere tak nebolo tam nič teraz neviem či zvonili len letáky dat či len dajaka hlúposť
Ďakujem

mamamasama
15. dec 2022

Mne volali, ze su pred domom.

monillia
15. dec 2022

Keby si mala kontrolu nechajú ti v schránke lístok

lenuska9999
15. dec 2022

Musia nechať lístok

autor
15. dec 2022

@lenuska9999 ďakujem vám len toto som chcela vedieť aby som bola spokojnejšia ..

bukajka_mata
16. dec 2022

Musia ti nejak dať vedieť, že prišli. To by si tiež potom oni mohli vymýšľať, že chodia na kontroly.

bibinka
16. dec 2022

pri kontrole sa môže stať, že hoci si doma, tak nemusíš počuť( buď je človek v sprche, alebo mu nezvoní zvonček , alebo spí v zavretej spálni a pod.).Kontrolór je povinný nechať lístok v schránke s uvedením času kontroly. No pri vysvetľovaní , že bol človek doma, mu toto nemusia uznať.
Preto je vhodné, aby si zašla do sociálnej poisťovne , kde podáš žiadosť (klasická žiadosť na úradné veci), kde napíšeš, že je nutné pri kontrole kontaktovať poistenca telefonicky! a udať dôvod ako nespoľahlivý domový zvonček, potreba mať kľud na lúžku a denný spánok, resp. užívanie hypnotík-liekov na spanie
týmto sa poistíš pred tým, že pri kontrole neotvoríš dvere.