Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koronavírus a možná výpoveď počas OČR

KoronavírusAko žiadať Sociálnu poisťovňu o ošetrovné pre koronavírus?
maria.vinea
29. mar 2020

Ocitli ste sa v tejto situácii , ste na Očr, zamestnavatel vas chce prepustiť s mesačnou výpovednou lehotou, dostanem peniažky, aj ako nezamestnana, neviem čo urobiť, aby som urobila to naj pre seba.Pracovne miesto sa ide rušiť.

evittam
29. mar 2020

@maria.vinea OCR a po na podporu ak nenajdes pracu.

lubik87
29. mar 2020

@maria.vinea ak by sa ti nepodarilo nájsť novú prácu tak choď na pn ak je to možné ...ale napr u nás v meste všetko ohľadom potravinárstva výroba sklad či predaj hľadajú množstvo ľudí

evittam
29. mar 2020

@lubik87 Na PN chodia chorí. Je na OCR na co to meniť ak nenájde pracu?

ivuska251
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika108
30. mar 2020

@evittam
@evittam ved na ocr mozes byt do skoncenia pandemie

evittam
30. mar 2020

@gabika108 Ja viem. Pisem nieco ine?

maria.vinea
autor
30. mar 2020

@gabika108 takto aj chcem, chce mi dat mesacnu výpovednú lehotu ale to nechcem

zuzanita7
5. apr 2020

@maria.vinea vypoved ti moze dat az po skonceni ocr ci? jedine k rusi prevadzku ale pocas ocr ti nemoze dat vypoved podla mna. Vypovedna doby zacne aj tak plynut nasledjuceho mesiaca po prevzani resp podpisani vypovede teaz je odberna lehota na postach predlzena takze vies natiahnut cas....

evittam
5. apr 2020

@zuzanita7 Je toho viac v ZP kedy jej moze dať výpoveď pocas OCR. Aj keby ju neprevzala je platná.

macik28
5. apr 2020

Dobrý večer, aj ja sa chcem opýtať, som na ocr, moju prácu v robote však nemá kto robiť, takže ak nenastúpim budú musieť zobrať na moje miesto iného človeka a mňa prepustia, môžu aj počas ocr? Mám dobu určitú do októbra.dakujem za radu.neviem čo robiť konečne mám prácu ale mám dve malé deti , muz je stále v robote nemôže ísť on na ocr a neviem si predstaviť kde by som dala päť mesiacov deti.

tinkacierna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brugina
9. apr 2020

@macik28 ahoj chcela by som vedieť či si sa niečo k tomuto dozvedela mam podobnú situáciu a neviem co s tým.

evittam
9. apr 2020

@macik28
@brugina Ano aj pocas OCR vám moze dat zamestnavatel výpoveď na zaklade ZP.

macik28
9. apr 2020

@brugina nie nedozvedela, len mi už z roboty volali či nastúpim už, ak nie že sa zariadia.

janulkaja
16. apr 2020

Ahoj .vie mi niekto poradit?som na ocr v praci dostanem vypoved.musim zrusit ocr?alebo mozem pokracovat aj ked dostanem vypoved?

surriana
16. apr 2020

@janulkaja môžeš pokračovať.

janulkaja
16. apr 2020

@surriana dakujem pekne.viete mi poradit ci sa treba aj niekde nahlasit?myslim urad prace .

evittam
16. apr 2020

@janulkaja Kym si na OCR tak nie.

janulkaja
16. apr 2020

@evittam dakuje

linuska1
21. máj 2020

pocas pandemickej OCR Vam nemoze dat vypoved, ste v ochrannej lehote. Az po jej skonceni

lucia_lucia
27. máj 2020

Baby mam otazku, od septembra nastupujem do novej prace a J v auguste som chcela normalne pracovat, ale skolka zostane zatvorena. Mozem ist na pandemicku ocr- ak bude aj cez prazdniny aj po skonceni pracovneho pomeru? Kolegyna mi vravela, ze ano, ale nikde som tuto info nenasla. Rozmyslam, ze keby sa nedalo, tak by som sa dala posledny den v praci na ocr s mohla pokracovat v auguste a v septembri zrusit? Samozrejme ak by este ocr trvala

macik28
28. máj 2020

@linuska1 môžem sa opytat viete mi poradiť, som na ocr mám dobu určitú do októbra miesto mňa však zobrali v práci druhú môžu má keď sa vrátim napríklad v júly prepustiť keďže na jedno miesto tam budeme dve a na mňa je šéfka nahnevaná že som zostala s dvomi malými deťmi na ocr.

evittam
28. máj 2020

@lucia_lucia Ano do 7dni od skončenia PP.

evittam
28. máj 2020

@macik28 Samozrejme ze mozu na zaklade ZP.

lucia_lucia
28. máj 2020

@evittam dakujem, tak uvidim ci potiahnem a budem robit po nociach alebo sa hodim na ocr. Ide len o to, ze nechcem minat podporu, vsak nova praca, co ked ma potom vyhodiac nech si necham 6 mesiacov podporu, keby som nevedela nic najst. Dakujem este raz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre