• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kto má nárok na príspevok na bývanie a hmotnú núdzu?

28. augusta 2016 
@zalka a ak mi skonci podpora?
9. júl 2014 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskacabalova tak RP +75% z príjmu mng. sa bude posudzovať ... suma 249,60 e ostáva rovnaká .. nenapísala si viac takže netuším či je tam ešte narok aj na iné príspevky okrem dávky v hmotnej núdzi a príspevku na bývanie .
9. júl 2014 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka a naco su este prispevky, alebo co treba viac dopisat...
9. júl 2014 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskacabalova http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675 tu si prečítaj ... je tam príspevok ak je malé dieťa, ochranný príspevok ...
9. júl 2014 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!Chcela by som opytat ,ze vykonam dobrovolnicku cinnost(dohodu).Povedali mi ,ze budem dostat 199 euro.Mám tri deti(14,8,a 5)rocné.Byvame najomnom byte,ja deti a otec .Moj druh(otec mojej 3 deti)pracuje,a jeho cista mzda je 326 euro.Mám nárok na hmotnu nudzu?Dakujem pekne!
10. júl 2014 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekny den potrebovala by som poradit v decembri dovrsim 25 rokov mam jedno 5 rocne dieta druhe na ceste priatel je na UP pobera hmotnu nudzu vo vyske 160 euro ktore musi aj odrobit ja len 24 euro a tiez som na UP mame narok na nejake peniazky od statu ? byvame u nasich . chcem sa poinformovat kedze na UP su take ustretove ze radsej nic nepovedia aby nemuseli platit . dakujem za akekolvek info
3. aug 2014 o 19:02  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v novembri 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ak ta mozem poprosit o radu :slight_smile:
3. aug 2014 o 19:06  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v novembri 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@koka89 mate narok , a mas pravdu zeny na urade aj ked maju povinnost povedat vsetko obcanovi nepovedia nic, dokonca maju zakazane povedat.asi setria peniaze tomuto statu.
jedine co vsetko vedia su cigani, u nas das 5 eur ciganovia on ti vsetkopovie na co mas narok. mam pocit ze cierny by mali robit na urade prace aj na uradoch kde sa vybavuje hmotna nudza
10. aug 2014 o 15:14  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v marci 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@koka89 ťažko sa odpovedá, ty nárok na dávku v hmotnej núdzi nemáš lebo si ešte nedovršila 25 rokov to čo poberáš je prídavok na dieťa. Kedy sa ti narodí druhé dieťa?
10. aug 2014 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkal je zaujimave, ze koke hovoris o ciganoch, pricom ona zije ako osadnicka s frajerom sama... obaja nezamestnani a uz druhe dieta, stavim sa ze v zivote nerobila... je preto velmi humorne spominat ciganov... hlavne tym bielym osadnikom
10. aug 2014 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierkal
@zalka vierka a na aky prispevok mame narok ? zalka drobec by sa mal narodit 29.11
10. aug 2014 o 16:39  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v novembri 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@koka89 ked sa narodí tak budeš dostávať rodičovský príspevok + 2x prídavky na deti ... cca dokopy dákych 240e
10. aug 2014 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima4 len pre tvoje info ano pracovala som ale nakolko zialbohu priatela prepusrili kvoli znizovaniu stavov ocitol sa tam kder sa ocitol a nie pretoy zeby robit nechcel !! a co sa tyka co tu pisu je pravda aj ked nieaom rasista vela krat som mala moznost vydiet kolko pobera taky cigan a kolko biely . ale kazdy usudzuje podla seba a ty zrejme asi patris k tej vacsine ...
10. aug 2014 o 16:45  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v novembri 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte

Chcela by som sa spýtať,na aké dávky mám nárok,keď som externý študent,som evidovaná na urade prace,a nebývam s rodičmi.Bývam v strýkovom dome ,ale on tam nebýva,on býva v inom meste.V dome býva iba babka a dedo ale vlastníkom domu je strýko.
Ďakujem
11. aug 2014 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry chcem sa spitat či je možne vybavit si prispevok na byvanie ked zme podnajme z malou ja som na urade a ona ma matersku dakujem
17. sep 2014 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcela by som sa opytat ci by som mala narok na prispevok na byvanie ak: sa ideme z priatelom stahovat do podnajmu a chceme si tam dat prechodny pobyt,ja som tehotna a cakame dvojicky ktore sa narodia zhruba o mesiac...a chceli by sme ako najomcu uviest mna koli tomu prispevku??,ja som ukoncila studium na strednej skole a momentalne som nahlasena na urade prace,,,,neviete ako to je???
19. sep 2014 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nella156 prispevok na byvanie mozes dostat, iba ak splnis podmienky na poberanie davky v hmotnej nudzi
19. sep 2014 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liz_lemon aha no tak ja sa pojdem informovat na UPSVAR,,,
19. sep 2014 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nella156 tie nesplníš lebo čo nevydieť budeš poberať rodičovský príspevok, takže nebudeš v hmotnej núdzi.
19. sep 2014 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zalka aha...no super...to je ale stat toto...dakujem za info
20. sep 2014 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nella156 prepáč dávka v hmotnej núdzi nie je na život, je na prežitie ... ak by dávka v hmotnej núdzi stačila na život, tak nikto by nerobil len by naťahoval ruku k štátu. Nemáš ten pocit? Dávka v hmotnej núdzi má zabezpečiť 1 teplé jedlo denne toť vsio.
21. sep 2014 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zalka konečne normálny názor :slight_smile:
2. okt 2014 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka @nella156 to ze bude mat rodicak neznamena ze nebude v hmotnej nudzi...zivotne minimum pre rodinu s dvomi detmi je 517,12€...teda pokial prijem rodiny bude nizsi ako suma zivotneho minima stale su v hmotnej nudzi...moze im vsak zaniknut narok na pomoc v hmotnej nudzi....naroky pre takuto rodinu by mali byt cca 263€...cize ak prijem rodiny bude nizsi ako 517,12 € budu v hmotnej núdzi ale ak bude vyssi ako 263 € narok na davku nevznikne... zalezi co robi priatel...
4. okt 2014 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@123456789123456789123456789 samostatny prispevok na byvanie existuje
4. okt 2014 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hana31867 kolko mas rokov? si prihlasena na trvaly pobyt inde ako rodicia? pracovala si niekedy?
4. okt 2014 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@realka na zaklade udajov, ktore ste uviedli by vam davka nevysla...ale mozete poziadat o dotacie pre deti...lebo sa povazujete za rodinu v hmotnej nudzi...tzn. stat bude prispievat detom na obedy v skole/skolke...informujte sa na prislusnom urade prace, socialnych veci a rodiny na oddeleni pomoci v hmotnej nudzi.
4. okt 2014 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte chcela by som sa opytat mam narok na prispevok na byvanie mam 19rokov a zijem s mojim synom pri mame a bratovi v podnajme no chcela by som sa odstahovat do ineho podnajmu trvaly pobyt mam pri otcovi :slight_smile:
s malym zijem sama bez partnera poberam RP :slight_smile: citala som ze je prispevok na byvanie vo vyske 50e a 80e :slight_smile:
mam na tento prispevok narok ?? ak by som sa odstahovala ?? :slight_smile: dakujem :slight_smile:
1. nov 2014 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alena2795 poberáš RP nie si v hmotnej núdzi, lebo RP je viac ako dávka v hmotnej núdzi.
Tá je vo výške 117,20e pre teba, + príspevok na bývanie ak by si mala vlastný byt alebo nájom 89,20e tj. dokopy 206,40e .. čo je o necelé 3e viac ako poberáš RP. No ale do tvojho príjmu sa zarátava výživvné na dieťa .. takže RP + výživné je viac ako 206,40 e tým pádom nárok na dávku v hmotnej núdzi ti nevznikne a taktiež nie na príspevok na bývanie. A určite nie v celej výške.
2. nov 2014 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nemala by som mat to zivotne minimum co je vo vyske 193e tak niako ??? lebo ako viem aj ked je v hmotnej nudzi tak zivotne minimum by malo byt 193e :slight_smile:
2. nov 2014 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alena2795 nikto nikdy nedoplácal do životného minima. životné minimum je len veličina na základe ktorej sa vypočítavajú rôzne štátne dávky, ktorá slúži na výpočet pre exekútorov a súdy a rôzne úrady .... ale nikto nikdy nedoplácal do životného minima.
2. nov 2014 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok