Majú moje deti nárok na štipendium?

sabiiiiiiiiina
13. okt 2015

Dobrý den, chcela by som sa spýtat či maju nárok na štipendium moje 2 deti ktore chodia na SOU. Manžel je na invalidnom dôchodku dostáva- 311€ a ja poberám opatrovateľské- 220€. Sme 4-členná rodina.
Ďakujem.

pribinak
13. okt 2015

to ti lepsie ako my tu, povedia v skole, bud tam s detmi skoc, alebo zatelefonuj. niektore skoly maju okrem socialneho stipendia aj prospechove stipko

sabiiiiiiiiina
autor
13. okt 2015

Ja práve na to prospechové štipendium sa pýtam. Lebo neviem či tam ide o životné minimum...ked sme štvorčlenna rodina.
Ďakujem.

katy2
13. okt 2015

@sabiiiiiiiiina prospechove zavisi od prospechu, nie od prijmu rodiny...

pribinak
13. okt 2015

@sabiiiiiiiiina prospechove stipko zavisi od dosiahnuteho prospechu, nema nic spolocne s rodinnym prijmom
ale popytajte sa aj na socialne stipko

najlepsie je oslovit triedneho pedagoga, alebo vedenie skoly

sabiiiiiiiiina
autor
13. okt 2015

@katy2 Ja si teraz čítam že štipendium závisi od výšky životného minima- ak príjem mame výšší tak štipendium nedostaneme (my ten prijém máme vyšši). Tak neviem...

pribinak
13. okt 2015

@sabiiiiiiiiina ale musis rozlisovat stipendium socialne a prospechove! ved do tej skoly zavolaj a uvidis co povedia

vulka
13. okt 2015

@sabiiiiiiiiina Najlepšie bude opýtať sa na to priamo v škole.

sabiiiiiiiiina
autor
13. okt 2015

Ďakujem vám...

vulka
13. okt 2015

@sabiiiiiiiiina Inak každá serióznejšia škola by informácie o štipendiu( kto má naň nárok a pod. ) mala mať na svojej www stránke.

sabiiiiiiiiina
autor
13. okt 2015

@pribinak Neviete náhodou či motivačné štipendium a prospechové je to iste?

marca12
13. okt 2015

@sabiiiiiiiiina najlepsie urobite,ak si vyziadate tlacivo na socialne stipendium,vyplnite,dolozite potrebne doklady a oni vam vypocitaju.

vulka
13. okt 2015

@sabiiiiiiiiina Asi to tbude to isté. Na priznanie sociálneho štipendia v plnej výške ale treba aj dobrý prospech. Skús si prečítať toto: http://www.sstv.sk/?page_id=93

pribinak
13. okt 2015

motivacne a prospechove je to iste, teda odmena za dobre studijne vysledky, toyo nema nic spolocne zo socialnou situaciou rodicov a studentov

socialne je pre studentov zo socialne slabsich rodin,