Mali ste na kontrole sociálku?

14. okt 2023

Zdravim dievcata,prosim vas ste tu take co ste mali na kontrole socialku?? Co vsetko kontroluju? Prisli neohlasene? Dakujem.
Ide o to,ze s ex riesime vyzivne a on ma z pomsty udal na socialku,ze o malu nie je postarane.

pribinak
14. okt 2023

Väčšinou sa nahlasujú, potrebuju aby tá zastihli doma, nemôžu chodiť 10x a dúfať že tá zastihnú, veď môžeš byt v práci, byt u lekára, byt vonku s dieťaťom, na krúžku, ….

Normálne pozru ako bývate. Nič strašne. Pozru či máte doma normálne čisto. Či má dieta postel, ak chodí do školy, tak či sa má kde učiť, …

Nemala by si mat doma nafajčené, ani by tam nemali byt osoby pod vplyvom alkoholu či drog.
Pozru ešte možno kúpeľnú vi wc. Malej sa opytaju ako sa má a či má nejakú obľúbené hračku alebo knizku.

Ty môžeš využiť čas na poradenstvo a popýtať sa napr na priebeh pojednávania

deti95060810
14. okt 2023

boli 2 krát...
prvý krát neohlásene. zavolali mi keď stáli pred domom. Prišla jedna pani ktorá sa u nás zdržala asi 10 min. Bol zrovna obed, tak videla ten obrovský 10 l hrniec na sporáku. Deti mali už prázdniny tak sa ich opýtala aké mali vysv. To bolo všetko
Druhá návšteva o 2-3 roky neskoršie. pani sa ohlásila deň vopred. Prišla, pokecali sme a odišla. celý čas sedela v obývačke - ale my máme otvorený priestor takže videla všetko. Nikdy nepozerali spálne ani nič podobne. Bola asi 20 min.
nás asi niekto bonzol, lebo u nás je krik stále. Nemyslím susedov, ale niekto kto išiel okolo a počul ten krik detí...
nám s manž. je to úplne jedno, nech sa páči - nech sa prídu pozrieť ako žije chudoba...

autor
14. okt 2023

@deti95060810 tak nejaky luxus tu zas nemame je to starsi rodinny dom a pomaly prerabame,ale o deti je postarane,najhorsie je to,ze nasiel staru foto kde ma mala rozbite usta a chce to pouzit,ze ju tyram

doriiis
14. okt 2023

@deti95060810 ....deti vám kričia tak,že na vás zavolajú sociálku a vám s mužom je to jedno? Rodičia roka...

deti95060810
14. okt 2023

@doriiis netáraj keď o tom nevieš nič...si posledná čo nás môže súdiť... staraj sa o seba. OK?

deti95060810
14. okt 2023

manžela pošli do zadku a máš pokoj... čo sa budeš so somárom naťahovať - celé to len zhorší...

majlo1234
14. okt 2023

@doriiis a co ich maju zabit? Niektore decka su take ukricane a niekto nenavyknuty/stary/neznaly si moze mysliet, ze ich deru z koze. Aj moj maly dvojrocny syn vie vrieskat, ako by sme ho mlatili, ked ho chcem naprikld obliect😀

domkakvet
14. okt 2023

Neohlasia sa do predu.

zuzanna33
14. okt 2023

Neohlasuju sa nikdy ak nebudeš doma nechajú ti v schránke odkaz. Kontrolujú bývanie, stravu celkový chod domácnosti a ak je dieťa schopné odpovedá na otázky. Navštívia aj pediatra alebo zariadenie ktoré dieťa navštevuje,môže prísť aj kurátorka z daného mesta záleží koľko krát to poda. Je to ich práca pokiaľ ide o pomstu ako v mojom prípade je to síce smutné ale normálne sa dá s nimi rozprávať a samozrejme podpises sa...to čo spíšu na mieste

elinka1051
14. okt 2023

@deti95060810 to môžem čakať aj u nás. Stále hovorím, ze je u nás taky krik, žeby som vedľa nás nechcela bývať

autor
14. okt 2023

@zuzanna33 aj u mna ide o pomstu,lebo chcem vyzivne

petulda333
14. okt 2023

@deti95060810 ja sa divim,ze ju na nas nik nevolal este 😁 dcera vrieska pri umyvani vlasov neskutocne a syn,ked treba strihat nechty 🙆 u nas blazinec stale

zuzanna33
14. okt 2023

S úsmevom odpovedaj pretože muži dokážu vedieť ublížiť len musíme byť silné nedaj najavo strach ani pred dieťaťom.Viem aké to je strašne psychicky náročné ale všetko raz skončí len treba zabojovať, držím palce 🍀 le

autor
14. okt 2023

Vážená slečna .
Po obdržaní vašeho emailu som ostal rozrušeny.uvodom opakovane žiadam zdrzat sa praktik vydierania nakolko nastava situacia kedy budem musiet podniknut určite kroky ktore budu bolestive pre niekoho z nas.nakolko som si uvedomil v akých podmienkach žije moja dcera ,som sa rozhodol ze sa budem musiet branit .dieta zije v neludskych podmienkach a casto bola fyzicky napadana (vid priloha),a po zvazeni vsetkych aspektov budem nutení žiadat organy o odobratie z vychovy.preto ziadam o zhovievave chovanie v pripade vydierania .dakujem za pochopenie a zvazenie krokov ktore uz teraz hraničia z trestnym činom týrania blízkej a zverenej osoby.dôkazy su v prospech mna .prosim o vyjadrenie k danej situacii

autor
14. okt 2023

Prilozila som text jeho spravy

autor
14. okt 2023

No povedzte mi ci to dava zmysel co tam je napisane?? Zhovievave chovanie v pripade vydierania😃

lili1313
14. okt 2023

Ten je ale riadne padnuty na hlavu. Fakt ta lutujem.

autor
15. okt 2023

@lili1313 chudacik mal by si nastudovst trestny zakon co je vydieranie😃

autor
15. okt 2023

Az ked to viackrat citam nedava mi to zmysel akosi,to je tak ked tupec chce pisat odborne

kornelies
15. okt 2023

Ma siroke ramena, ale vacsina otcov nechce mat male deti stale doma. Teenagerov 12+ im uz problem tolko nerobi.

bettie
15. okt 2023

To si si ho dobrovolne vybrala za otca dietata? Ci to len v tej sprave posobi tak divne a inak je ok?

autor
15. okt 2023

@bettie on bol iny vtedy,zmenil sa az neskor

tamitamitami
15. okt 2023

Presne tento gmail si vytlač (sprav kópiu), máš super dôkaz že je to debil. Ja by som mu na neho pekne odpísala. Niečo v zmysle.....
Ahoj Fero, nechápem o čo tu ide vlastne chápem toto robíš preto lebo som požiadala o zvýšenie výživného? Malá sa má výborne, žijeme úplne normálne ale to ty vieš.
A na tej foto? Dobre vieš že malá spadla a rozbila si peru. Je úbohé že sa to snažíš takto zneužiť.
Kľudne to rieš, kompetentný to prešetria ja nemám čo skrývať. Ak si myslíš že ma týmto zastrašíš mýliš sa. Vyprosím si aby si ma z takýchto hlúpostí obviňoval.

autor
16. okt 2023

@tamitamitami este mi potom napisal par mailov,kde sa vyjadril,ze si mam vybrat bud bez. 60 e alebo bez malej takze dokazy mam

autor
16. okt 2023

Akurat je maximalne ubohe zachadzat do takych krajnosti kvoli 60 euram