Mám ísť na úrad práce a žiadať o pridanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie?

miankass
21. okt 2021

Ahojte neviem ci mi v tomto budete vedieť poradiť ale snáď sa nájde niekto kto áno, som tehotná v novembri nastupujem na materskú (brigadovala som), +som ešte študentka a v máji končím 3.rocnik (výučný list) ešte neviem ci budem popri dieťatku stíhať aj nadstavbu, tak chcem sa opýtať ako mam postupovať? Mam ísť na úrad práce a žiadať o pridanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie? Alebo budem si musieť hradiť poisťovňu sama? Alebo kto ju bude za mňa platiť? Ďakujem za pomoc.

sisa_s
21. okt 2021

Ziadaj teraz o tehotensky prispevok pre studentky..ostatne doriesis az potom..budes dostavat rodicovsky prispevok, stat za teba bude hradit zdravotku

miankass
autor
21. okt 2021

@sisa_s Ja poberám tehotenské vzhľadom na to ze som pracovala, a v novembri nastupujem na materskú. Nemám nárok na študentský príspevok. Bola som na soc.poistivni a schválili mi tehotenské čiže poberám to momentálne, od novembra materskú.

papillon_noir
21. okt 2021

Žena na materskej a rodičovskej dovolenke je poistencom štátu, takže štát bude za teba platiť zdravotné odvody do 3r.dieťata

miankass
autor
21. okt 2021

@papillon_noir ďakujem pekne za radu.