Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nahlásiť jednodňovú brigádu úradu práce?

chanel_c
28. máj 2014

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, som nezamestnaná, a naskytla sa mi brigada, síce iba jednodňová, prípadne 3 dňová, ale malo by ich byť viac. Musím každú, hoci aj jednodňovú brigádu nahlásiť na úrade? Máte s tým nejakú skúsenosť?

Ďakujem. 🙂

kristiii
28. máj 2014

@chanel_c áno musíš hlásiť každú jednu, ja zvyknem skenovať a posielať mailom

kristiii
28. máj 2014

@chanel_c jaj a ešte potom musíš poslať alebo doniesť vždy do konca mesiaca potvrdenie o príjme z tejto brigády

chanel_c
autor
28. máj 2014

@kristiii potvrdenie o prijme ako vypis z uctu?

kristiii
28. máj 2014

@chanel_c nie na pracáku si treba vypýtať také potvrdenie /alebo stiahnuť z netu a vytlačiť/ a nechať si to v tej firme vypísať a potvrdiť kolko si u nich za daný mesiac zarobila

chanel_c
autor
28. máj 2014

a ked som som napr. cez agenturu, to ako je vtedy nevies? lebo mam teraz ist na jednu jedno dnovu co organizuje agentura, lenze ja sa s nikym z tej agentury ani nestretnem, oni iba hladaju ludi..

chanel_c
autor
28. máj 2014

@kristiii dakujem. 🙂

kristiii
28. máj 2014

@chanel_c aj ja chodím cez agentúru, ja im to posielam poštou, oni mi to vždy vyplnia a pošlú naspäť a ja to cez mail pošlem na pracák. Ono si po tej brigáde zavolaj do tej agentúry kedy a na akú adresu im to môžeš poslať? Mne kázali vždy po 15-tom v nasledujúcom mesiaci lebo vtedy už majú hotové účtovníctvo. Ani ja som v tej agentúre ešte nikdy osobne nebola, vždy riešime všetko cez telefón alebo poštou 🙂

chanel_c
autor
28. máj 2014

@kristiii dakujem pekne, a este som sa chcela spytat, ked takto pracujete brigadne, platite si odvody do zdravotnej sama? alebo zálezi na vyske zarobku?

kristiii
28. máj 2014

@chanel_c nie, ak si vedená na úrade práce môžeš zarobiť cca 150 Eur mesačne /neviem kolko je to teraz presne ale tak nejak/ a vtedy nemusíš platiť ZP. Ak túto sumu prešvihneš tak ťa vyradia z úradu práce a tým pádom si musíš aj poisťovňu riešiť sama..

chanel_c
autor
29. máj 2014

@kristiii takže ak by som mala za mesiac tých brigád viacej, tak sa mi na konci mesiaca zrata celkovy zarobok zo vsetkych a podla toho ci bude prevysovat tu stanovenu sumu sa rozhodne ci zostanem evidovana alebo nie. dobre som to pochopila?🙂

kristiii
29. máj 2014

@chanel_c áno, len bacha, myslím že sa berie do úvahy hrubý príjem, čiže nie to čo ti príde ako výplata na účet ale + ešte aj odvody čo za teba platí zamestnávateľ. Ale to by sa bolo najlepšie spýtať priamo na pracáku keď tam pôjdeš, aká je presne tá suma a či si treba strážiť hrubý alebo čistý príjem. Ja nemávam také vysoké príjmy, chodím len tak 2-3 krát do mesiaca momentálne takže ti nechcem kecať 🙂

chanel_c
autor
29. máj 2014

@kristiii dakujem pekne a este som sa chcela spytat, treba to potvrdenie o prijme si davate vzdy na konci brigady ?

kristiii
29. máj 2014

@chanel_c ak som napr. v apríli bola na brigáde tak v polovici mája ho pošlem do agentúry nech mi ho vyplnia za apríl a pošlú naspäť a do konca mája sa ho snažím dopraviť na pracák 😀

chanel_c
autor
29. máj 2014

@kristiii a ak si napr. u konkretneho zamestnavatela? 🙂

kristiii
29. máj 2014

@chanel_c myslíš nie cez agentúru? postup by mal byť rovnaký, pošleš potvrdenie priamo tomu zamestnávateľovi alebo si ho tam pôjdeš dať potvrdiť

chanel_c
autor
29. máj 2014

@kristiii ano, presne tak som myslela, ze nie cez agenturu. nevies, prosim, ci by sa dalo, ze by mi to potvrdili hned po skonceni brigady?

kristiii
29. máj 2014

@chanel_c no pochybujem že ti budú hneď počítať výplatu, ale tak spýtať sa môžeš. Mne práve napr. kázali posielať vždy až po 15-tom v nasledujúcom mesiaci lebo že až vtedy majú hotové účtovníctvo. To sa už treba spýtať priamo v tej firme.

chanel_c
autor
29. máj 2014

@kristiii Dakujem za vsetky info. inak som sa informovala a je to 148€ v hrubom sa nesmie presiahnut.

kristiii
29. máj 2014

@chanel_c Za máličko, tak aspoň viem aj ja teraz presne 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli