Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na dávky v hmotnej núdzi?

silviasestakova
13. aug 2012

Som na materskej 7.mesiac tak že poberam 190eur+40eur pridavky na deti.Sarši ma 10rokou a mladši ma 7mesiacou.Môj priatel je zamestnany u takeho čo im vyplaca občas nie pravidelne 370eur.Za 2mesiacenedostal ani to čo ma na zmluve a plus ostatne na ruku čo ma dostat ešte ani nevidel.Mame hypoteku na dom 280eur mesačne +260inkaso energie výdavky na domacnost a deti čo potrebuju to neratam.Kočky poradite mi ktora ma s tym skusenosti?DAKUJEM

zuzana2325
13. aug 2012

No my sme na tom podobne ale byvame v podnájme a koli tomu nas chce vyhodit z podnajmu majitel lebo neplatim pravidelne aj ked mu vyplatim najom ale vecsinou na dva krát takze poznamm situaciu a ja sama neviem ako dalej a uz ma to nebavi.Chcu aby chodil muz do roboty a vyplaty nikde ale to nikoho nezaujima ked treba platit ucty.

nabi
13. aug 2012

Nárok dávky v hmotnej núdzi má len osoba, ktorá nemá žiadny majetok /byt, dom, auto/ ale presnejšie vám poradie na úrade práce, ale je to dosť prísne.

janka3a
14. aug 2012

Ja som sa bola pytat...manzel zaraba 400€ a ja mam rodicovsky prispevok ( RP)190+20 €...a nevide nam ani euro, co by nam mohli dat.Sme v podnajme, platba okolo 250 - 280 € so vsetkym...+100 € na cestovne do prace a ostane RP..a budeme mat o tyzden - dva druhe mimi...tak som zvedava, ked som si pocitala, ze plienky, aj ked len tie najlacnejsie, ale 50 € na mesiac...sunar ani neratam, lebo je to taka palka, ze sa nedoplatim...a strava na dve dospele osoby minimalne 200 € na mesiac...a mala zje momentalne taku porciu, ako ja....

eviki
20. aug 2012

Treba sa informovat na upsvr. Ja som slobodna s dcerou, ktora ide v septembri do skolky. Zijem s partnerom (zivnostnikom), narok na podporu v nezamestnanosti nemam. Vyzera to tak, ze narok na davku v hmotnej nudzi mam. ale nebude to jednoduche. Ja musim este podat navrh na vyzivne, na sude..... Takze, upsvr ta musi preverit, maju svoje kriteria. Treba tam zajst, lebo, mas to tazke. Je smutne, ked si mamicka nemoze v klude vychutnat RD a venovat sa detom, miesto toho mysliet neustale na to, ci sa o mesiac neocitne na ulici. Vela stastia.

Vyuzijem moj vstup do tejto temy; potrebujem radu suvisiacu so sudom. Hladam info, alebo nejaky vzor, ako by mal vyzerat navrh na vklad o urcenie vyzivneho. Ci tak nejako by to malo zniet. Tiez neviem, co to znamena "najnissie vyzivne". Aka je to suma? Mam radu od uradnicky z Upsvr, ze mame navrhnut s partnerom najnissie vyzivne s tym, ze sa vieme na tom dohodnut. S potvrdenim o podani na sud potom musim ist na Upsvr. je to jeden z dokumentov potrebnych na pridelenie davky v hmotnej nudzi. Neviem, ci by som to nemala dat skor do diskusie, ale dakujem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli