Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na podporu?

andreapeto
21. jan 2015

dobry den najde sa tu niekto kto by mi poradil od 16.6.2010 som bola zamestnana (predtym na MD)a od januara 2012som na MD a teraz mi konci 6.3.2015 a potom som dala vypoved dohodou ku dnu nastupu do prace lebo maleho mi nezobraly do skolky a nemam ho kde davat pytala som sa na socke ale ona sa tam somnou ani nebavila ze mam prist az ked budem evidovana na urade ako nezamestnana poradte mi dakujem

fidka79
21. jan 2015

tak neviem nemas odrobene ani 2r a podpora?rok a pol odrobene je myslim malo...na podporu,ale skusit mozes,alebo najst opatrovatelku malemu a ist do prace 😉

monicm
21. jan 2015

škoda,že si to dala ako otázku,keby to bola debata,mohla by si ujasniť niektoré veci,ale tak skúsim: od 16.6.2010 si pracovala,potom si v januári 2012 nastúpila na MD,ktorá ti trvá a bude končiť 6.3.2015. k tomuto dátumu si podala výpoved.ak je to takto,tak nárok na podporu by si mala mať,nevidím tam nikde problém,prečo nie inak,tu máš všetko o tom,len to treba trošku viac poštudovať http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti

katy1979
21. jan 2015

pokial dobre pocitam mala by si mat narok na podporu. Len taka vsuvka. Ak mas nevycerpanu dovolenku z cias MD vypis si na den 6,3,2015 den dovolenky a zbytok si daj preplatit.
Malo by ti to pomoct k vyssej podpore. Casto az k maximalnej. Ak si nevycerpas den dovolenky ci na den nenastupis do prace a nedas si zaroven preplatit zbytok dovolenky, bude sa ti to pocitat z predpokladaneho prijmu ktory by si mala v praci.

gapa
25. jan 2015

súhlas s monicm, nárok iste máš, lebo dni md sa rátajú do potrebných 730dní poistenia v nezamestnanosti. Dávka v nezamestnanosti sa neráta z pravdepodobného, to len nemocenská dávka. Bud z obdobia dva roky pred RD (ak si mala v období 2roky pred zaevidovním len dni RD, žiadny vym.základ, ani dohodu) alebo z obdobia 2roky pred zavidovaním alebo z minima, ak máš len dni RD+napr. pn alebo iné dni bez vym.základu. Ale treba podla konkrétnych údajov. Príklad je napr. tu:
http://www.socpoist.sk/489/1212s?prm2=56748&swo...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli