Mám nárok na podporu, keď som pracoval 11 rokov v Čechách?

venca2702
16. jan 2015

Ahojte mam veľkú prosbu! Potrebujem poradiť pracoval som v ČR 11rokov v jednej firme mám na Slovensku nárok na podporu???? Ďakujem za radu

evittam
16. jan 2015

@venca2702 Ahoj,tak pochybujem,nakolko nebolo za teba na SK odvadzane poistene v nezamestnanosti. Skôr by som riesila ci nemas narok na nieco v CR.

mihula
16. jan 2015

v ramci EU mas narok aj v Cechach aj na Sk.Ak si uplatnis narok na sk tak ti budu vyratavat podporu,aku by si dostal na sk,ak by si taku istu profesiu vykonaval doma.Takze zvaz ci by nebolo lepsie si ju vybavit v cechach.Slovensko si bude kompenzovat tvoju podporu cez Cesku republiku

venca2702
autor
16. jan 2015

@mihula ja som počul že na Slovensku nemám nárok atď.ale ďakujem veľmi pekne za odpoveď 😉

mihula
16. jan 2015

ja pracujem v zahranici v EU,moja kolegyna po 7rokov odisla na sk,zaziadala si o podporu,vydokladovala vsetko co potrebovali,sice cakala pol roka,ale naraz jej na sk vsetko vyplatili.Je pravda,ze v zahranici by dostala ovela viac,ale musela by sa chodit hlasit a tak,zvazila ze radsej na sk ako kazdych 5,6 tyzdnov cestovat.Ale urcite narok mas

venca2702
autor
16. jan 2015

@mihula ja som teraz požiadal o podporu na Slovensku tsk čakám na rozhodnutie! Dám určite vedieť ako som dopadol 😉