Mám nárok na pomoc v hmotnej núdzi?

petaa79
15. apr 2013

ahojte,chcela by som poradit ohladom pomoci v hmotnej nudzi: som nezamestnana , evidovana na urade prace uz rok,mam jedno dieta ,byvam vo vlastom byte pricom trvale bydlisko mam u rodicoch otca mojho dietata,plati my 150 eur mesacne podla nasej spolocnej dohody,(nechcem riesit sudom vyzivne), okrem toho nemam ziadny prijem ,mam narok na pomoc v hmotnej nudzi?Dakujem za odpovede

matozazzo
15. apr 2013

Nie som si ista, ak mas trvaly pobyt u rodicov, asi sa bude zapocitavat aj ich prijem, urcite sa popytaj na UPSVaR, ak im dokladujes, kde byvas a presne rozhodnutie, kolko ti manzel plati - ustna dohoda neobstoji, vypocitaju ti, ci mas narok, ale skor to vidim, ze nie.

brumka
15. apr 2013

zalezi aj kolko mas rokov, do uvahy sa rata cely prijem podla trvaleho pobytu, a do 26r ta mozu odbit ze ta maju zivit rodicia. zial SR realita

olink4
15. apr 2013

Budeš mať problém s trvalím bydliskom, mala ba si ho mať, kde bývaš, čo je vo vlastnom byte. Výživné musíš mať určené rozhodnutim súdu, rozsudok musí byť orazený súdom, aby bol právoplatný. Ústnu dohodu sociálka neakceptuje! Na sociálke sa nebudú s tebou ani baviť, kým si nedáš výživné určiť súdom!

eviki
15. apr 2013

Vyzivne bude chciet riesit UPSVR. Ak byvaly zaraba dobre, tak ho stiahnu z koze. Urobia vsetko, aby ti nemuseli davku schvalit.

stanislavao
15. apr 2013

s touto otazkou a obradte na socialny urad. kto vam tu na MK ma pomoct? oni vam tam musia vypocitat, ci mate, alebo nemate narok. ale ked mate trvaly pobyt u rodicov, tak sa berie, ze oni vam financne pomahaju.

hrjanka
15. apr 2013

je to presne ako píše olink4 - trvalý pobyt treba mať vo vlastnom byte, pretože ak máš trvalý pobyt u rodičov a vlastníš byt, tak sa berie, že si môžeš zaistiť príjem prenajímaním alebo predaním toho bytu, ktorý máš. Čiže to je prvá vec a druhá vec - výživné musíš riešiť súdne, ústnu dohodu ti nikto nevezme - co není psáno, to není dáno 😝