Mám sa ísť nahlásiť na úrad práce?

pinguu123
5. sep 2023

Ahojte,potrebujem poradiť keďže na úrade mi nechceli pomôcť😃od 2018 som bola zamestnaná,v 2020 som porodila ale pracovný pomer mi trval ďalej, v marci počas RD som nastúpila do inej roboty na dohodu, v konci marca som zlomila nohu,a bola som doma na RD a v júni som išla na PN ( z roboty kde som mala zmluvu na dobu neurčitú). 1.9.2023 som skončila pracovný pomer. Moja otázka znie či sa mám ísť nahlásiť na úrad keď od 1.3.2023 mám dohodu v robote kde teraz pracujem? Keď som volala na úrad len toľko povedali že mám 10 dní od skončenia prac. pomeru aby som sa zaevidovala. Ďakujem

paciko9
5. sep 2023

Tam zalezi ci odvazdzaju za teba odvody. Pracovny pomer skoncil a rodicak uz asi tiez. Ale pre pokoj v dusi by som sla evidovat na urad prace. Keby skoncil peacovny pomer? Mozno vyde aj podpora. Len ked si evidovana na urade prace, tak na dohodu mozes pracovat len 40 dni v kalendarnom roku. Nepresvihnut niejaku sumu, uz si nepamatam kolko to bolo

kvevka
5. sep 2023

ak je dohoda od 1.3.2023 tak viete kolko zarobite mesačne...ak zarobok je vyšši ako zivotn.minimum od 1.7.2023 /cca 268, neviem presne/ tak v pripade,že sa zaregistrujete na urade ,tak po prvom mesiaci doložite prijem a pracovnícka vas vyradi pretoze presiahnete sumu,ktoru možte zarobiť. Nie som si vsak ista,či by zaregistrovali,pretože dohody sa musia hlasiť na urade deň pred nastupom do prace a v tomto pripade by to tak nebolo. skor nie...po skončení dohody možte...a overila by som si ,či zamestnavatel naozaj odvadza odvody z dohody na zdvotke aj poistovni

pinguu123
autor
5. sep 2023

@kvevka 3.1. som bola ešte na RD a pritom som mala aj TPP vo firme kde som pred MD robila,až 1.9.2023 som skončila pracovný pomer ,aj tak som mala odniesť dohodu na úrad ? Vôbec sa v tom nevyznám prepáč 😅
To či terajší zamestnávateľ odvádza odvody, ešte musím kuknúť na výplatnej páske,lebo robila som len týždeň a potom som bola na PN zo zlomenou nohou pol roka. Takže neviem či aj za tie mesiace musí keď som nebola v robote

kvevka
6. sep 2023

@pinguu123 nie to nie,ked trval prac.pomer nebol dovod ....
.ak tomu dobre rozumiem tak dohoda trva,ale si odrobila na nu len tyzden pred zlomeninou a teraz po 1.9.na nu normalne robiš, tam mas prijem do tých cca 268 €.laspom na tych 40 dní by zeregistrovali / ale neviem či by to tak mohlo byť ,ked dohoda bola uzatvorena pred evidenciou/..a s odvodmi som myslela tak,že ked budes robiť len na dohodu od 1.9 ci si prihlasena v zdravotke,lebo pokial si bola na TPP mala si to hradene z hlavneho zamestnania..ale rozhodne by som isla na urad ,lebo ako pisala vyssie možno by vyšla podpora