Mám výnimku z testovania a partner je pozitívny. Môžem chodiť von?

kikushka83
20. mar 2021

Ahojte. Mam vynimku z testovania a aj z karanteny do 4.4.2021 potvrdene od doktorky. A som uz 2x ockovana dna 14.3.2021. Partnerovi, s ktorym žijem v jednej domacnosti je covid pozitivny, dcera zatial ziadne priznaky nema. Doktorka mi povedala pokym dieta nema priznaky nekusim ju dat testovat. Kedy mali vase deti prve priznaky? Ja ked mam vynimku tak mozem chodit vsade do obchodu a tak? Dakujem za odpovede.

malva123
20. mar 2021

Asi nemozes ked ste domacnost v karantene...to sa skutocne musis pytat?

kataina
20. mar 2021

aj ked si 2x očkovana môžeš byť pozitivna. Ked sa neotestujes, na to ti žiadna lekarka neda papier, že si negativna

zuzickazuzanka
20. mar 2021

Ked zijete v spolocnej domacnosti 1 pozitivny karantena pre vsetkych v domacnosti. Ked ste mali druhe ockovanie 14.3 tak este nemate dostatok protilatok a mozete byt pozitivna. Na vasom mieste by som urcite do obchodu nechodila. Vynimka z testovania ok,ale vynimka z karanteny- to co je za blbost...

zaba21
20. mar 2021

@kikushka83
Môj známy bol pozitívny a jeho manželka aj napriek očkovaniu musela ostať v karanténe a ísť na PCR test, ktorý jej vyšiel pozitívny.

mogaa
20. mar 2021

@kikushka83 výnimka sa týka len na testovanie, nie na karanténu.....aj ako preočkovaná a aj ak si Covid prekonalaa môžeš ochorieť opakovane, stačí iná mutácia....

monikatu
20. mar 2021

@kikushka83 ak tomu dobre rozumiem a výnimku máš po prekonaní ochorenia Covid 19 tak máš výnimku s povinnosti podrobiť sa testovaniu aj karenténe samozrejme pokiaľ nemáš žiadne príznaky. Samotné očkovanie aj 14 dni po druhej dávke nedáva výnimku z karantény a testovania po kontakte s pozitívne testovanou osobou, výnimka z testovania vyplýva len z uznesenia vlády t.j. testovanie každých sedem resp. 14 dni podľa situácie v okrese.