Mám zmeniť trvalý pobyt dieťaťa kvôli príspevkom?

tinuska4
19. mar 2013

Ahojte,nas 2mesacny syn ma trvaly pobyt tak ako ja u mojich rodicov, ale byvame vsetci spolu aj s jeho ockom na inej adrese. kedze automaticky sa zadava adresa tam kde jeho matka, chcem sa spytat ci menit teraz pobyt na prechodni alebo to nechat tak a pockat kym dostaneme prispevky a platit aj smeti akoby sme byvali s mojimi rodicmi, kedze je vsetko uz v stadiu odovzdavania na sociany urad..dakujem za rady.

sympa1
19. mar 2013

@tinuska4 ak mate svoj vlastny byt tak si zmente bydlisko k manzelovy..ale ak ste niekde v podnajme tak si mozes kludne nechat pri rodicoch...ja som mala s detmi pri mojich rodicoch trvaly pobyt hadam este 5 rokov po svadbe ...ale zaujmave ze len co sa nam narodila mala tak nam na nu prislo platit za smeti v plnej vyske samozrejme...to si vedeli zistit 😀

simca06022011
19. mar 2013

Ja mam TP pri rodicoch aj s dcerou a platime tam aj smeti.. v b yte kde sme neplatime okrem sluzieb nic (to su tie sluzby co su v najme, nahlasuje to "domovnik" kolko osob zije v byte..) Kym nebudeme s priatelom zobraty a nebudeme mat vlastne spolocne byvanie o zmene ani neuvazujem.. vzhladom ku prispevkom to bolo uplne jedno.. este som mohla vyuzit vyhodu slobodnej matky, keby sa mi chcelo :P

tinuska4
autor
19. mar 2013

ja som len nechcela robit nic nelegalne :o)))
dakujem baby, a aku vyhodu slobodnej matky si mala? pocula som, ze ked mam TP u rodicov, tak vyhodu aj tak nemam, kedze ma mozu oni financne podporovat, ze stat ti potom naviac peniazky neda..

terka258
19. mar 2013

kocky o akej moznosti pre slobodne matky to tu hovorite ak smiem vediet🙂

tinuska4
autor
19. mar 2013

ze vraj sa uz dnes neoplati ani ci si vydata alebo slobodna, kazda ma nejaku vyhodu, a je to vyrovnane (napr. manzel si moze uplatnit dan) ale ja sa v tom nevyznam velmi

hubka51
8. apr 2013

Baby prosím vás mohla by som sa opýtať, môžem si dať trvalé bydlisko do bytu kde som len v podnájme? Lebo bývam ďaleko od trvalého bydliska(som z PO a bývam v NR) a po pôrode budem mať behačky asi a tomu by som chcela predísť. Ďakujem 🙂

tinuska4
autor
20. apr 2013

skus toto aj ked som to necitala vsetko
http://www.modrastrecha.sk/forum/urady-a-povole...

maznacik007
20. apr 2013

@hubka51 len so suhlasom majitela bytu si tam mozes dat TP, vo vacsine pripadov ale s tym majitel bytu nesuhlasi