Maródka vo výpovednej lehote a otehotnenie

27. nov 2020

Ahojte baby, dôsledkom momentálnej situácie sa nám ruší firma. Vo výpovednej lehote si chcem konečne začať riešiť zdravotné problémy ktoré som odkladala a budem PN. Výpovedná lehota mi uplynie vo februári ale PN mi bude pokračovať. Moja otazka nie, ak by sim počas obdobia PN otehotnela, dostanem matersku aj keď už nebudem zamestnaná? Prepáčte, ja tomu nerozumiem :/ preto by som to rada vedela od vás, ak už máte skúsenosť 🙂

mogaa
27. nov 2020

v ochrannej lehote budeš ak porodíš do 8mesiacov od skončenia PP a tehotná budeš ešte počas PP....samozrejme musíš mať splnenú základnú podmienku 270dní nemocenského poistenia

ukulela
27. nov 2020

v pripade, ktory popisujes, tak matersku nedostanes. bud otehotnies este v case trvania pracovneho pomeru a vyjde ti potom ochranna lehota - alebo ak to nestihnes, tak budes musiet obnovit nemocenske poistenie (bud sa zamestnas aspon na par ni, alebo neviem, ako je to presne s platenim dobrovolneho nemocenskeho, ci by stacilo par dni platit ...) -tam treba aj premyslat nad tym, ako to ovplyvni vysku materskej.