Môže ísť manžel SZČO na MD a ďalej vykonávať svoju prácu?

5. júl 2022

Ja som zamestnaná na dobu neurčitú, momentálne ale som na RD so 14 mesačným synom.
Manžel SZČO predajca autosúčiastok. Je možné aby ako SZČO nastúpil na MD keď syn bude mať 2,5 roka? Teda by bol pol roka na MD ale zároveň by pokračoval aj ako SZČO a robil si svoju prácu? Ja si myslím teda, že sa to nedá, ale od známych sa mi dostalo do uší, že dá.

zuzzkka
5. júl 2022

Da a nemusi ani platit odvody do socpoist, zdravotku si uz nepamatam, ale tusim tiez nie. Ale md, nie rd, pri rd je to ine

lulu0123
5. júl 2022

Ano,da sa.Nikto neskuma ci realne robi.

domireb
6. júl 2022

Ano, moj ide tiez, len cakame na novy vymer na SP, ZP, ci pojde tento rok alebo buduci. Ako szco bude dalej pracovat.

kikushaa
6. júl 2022

Szco myslim neskumaju ci pracuje alebo nie, no nezabudninsa potom prihlasit na urad prace, pripadne si platit zdravotku a nemocenske nakolko prestanu za teba odvadzat 👍

kikushaa
6. júl 2022

Prepac precitala som na dobu urcitu, tak teda treba nastupit do zamestnania 🌷🙏 a tam mesiac pred ukoncenim rd ohlasit navrat do prace

lulu0123
6. júl 2022

Nemusi ani nastupit do prace, moze byt nadalej na rodicovskej dovolenke, treba len poziadat o odnatie rodicovskeho prispevku a platit si zdravotku.Vo vztahu k zamestnavatelovi, moze normalne do konca ostat doma na rodicovskej dovolenke.

autor
6. júl 2022

@domireb a ty co, ostávaš na rd alebo ako ste to vymysleli?

autor
6. júl 2022

@domireb prosím ta a ako zistím koľko by to mužovi vyšlo, či na SP?

domireb
6. júl 2022

Na jedno dieťa sa nedá aj RD aj MD, ja som aj zamestnanec aj szco, takze bud do prace, alebo si sama platit odvody alebo na podporu. Muzovi pride vymer na odvody, kazdy rok sa upravuje vyska, moj podal v marci danove, teraz v juli cakame novy a podla toho.