Môže mi kuriér nechať balík na adresu na pošte?

7. júl 2020

Pracuje tu niekto na poste?
Vedel by mi zodpovedat moju otazku?

Ked mi ma prist balik na adresu alebo expresna zasielka na adresu a ja ju nemam moznost prebrat lebo prave niesom doma mam pravo ziadat aby ich kurier nechal poobede na poste a ja si ich pojdem vyzdvihnut tam?

Nas (protivny) kurier tvrdi ze na to pravo a narok nemam a ked to v dany den nepreberiem posiela sa balik prec. Tlaci moc na pilu ze to proste musime prevziat hned a hotovo. je dost neprijemny ze mam chut sa na neho stazovat pisomne. ale teda chcem si najprv uzrejmit situaciu ci ostavaju tieto zasielky nasledne na poste a on len zavadza alebo ma pravdu.

Priklad: Minule som mu nezdvihala lebo som nemala telefon pri sebe. Vecer o siedmej mi volal ze ako je mozne ze som mu nezdvihala a preco som mu nezdvihala. A ze co robim zajtra hned rano o siedmej ze mi prinesie tie dobierky co mam. Vravim OK doneste rano sa to vyplati. A nasledne som pozrela na tok baliku a tam uz boo hned po nasom telefonate zmeneny status na prevzate aj ked som balik nemala. Balik nebol ulozeny na poste ale vlastne kurier ho ako keby prevzal vyplatil dobierku a uzavrel a na druhy den priniesol balik a dobierku som zaplatila potom ja.

simsalabim
7. júl 2020

Ja bezne kurierovi Slov posty napisem sms Balik prosim ulozit na poste. Bez akychkolvek problemov.

veronikaszabova
7. júl 2020

Ak ide o postoveho kuriera - v pohode mi necha balik na poste.
Iny kurier nemoze nechat balik na poste.

autor
7. júl 2020

@simsalabim
@veronikaszabova dakujem za info... ide o postoveho kuriera. Normalne o zasielku s podacim cislom.
Osobne si myslim ze asi maju premie podla toho kolko balikov rozvezu a odovzdaju lebo inak nechapem preco sa tak sprava ze to tam nechat nechce a este je aj neprijemne protivny...
len som chcela mat istotu ze nema na to pravo ked budem spisovat staznost. lebo niesom jedina ku ktorej sa takto arogantne sprava ze vlastne ak ho clovek necaka doma tak ho zdrbe a kazdemu vravi ze balik na poste nechat nemoze

gazpalm
7. júl 2020

Tak ak je to postovy kurier tak jasne ze to moze nechat na poste aj mne tak v poho nechaval....mna napr .vcera nezohnal kurier GLS ( zabudla som si mobil) a v poho vecer sprava kedy chcem opatovne dorucit , ale ja vyuzivam velmi aj odberne miesta, to ma kazda kurierska spolocnost,cize k postovemu kurierovi je odberne miesto posta ci? Tak som zaklila u nas parcel shop a na druhy den si to vyzdvihla, kedy mi vyhovuje , lebo niekedy sa s kuriermi doslova nahanam na aute , tato moznost mi vyhovuje viac 😉

katka2678
7. júl 2020

Dobrý deň.Robim poštového kuriera,.Máte právo žiadať o zanechanie balíka na pošte, alebo ho požiadať na opätovné doručenie, dokonca aj o pár dní neskôr. Nemusí to byť na druhý deň, bezne to tak robim😊

autor
7. júl 2020

@katka2678 dakujem velmi pekne za informaciu. 🙂 toto som potrebovala vediet a uistit sa ze to co mi tvrdi pravda nieje.. 🙂

autor
7. júl 2020

@gazpalm ja to tiez tak beriem ze k postovemu kurierovi je odberne miesto posta a aj mi to logicke prislo. ale snazil sa ma presvedcit o opaku. Tak som rada ze viem ze pravda je na mojej strane a moze sa so mnou nabuduce vadit ako chce... neustupim od poziadavky...
lebo riesit stresy ze koho o 10tej rano zozeniem v meste kto mi preberie zasielku a aj dobierku zaplati je dost o nicom...