Môže otec s dieťaťom na výlet za hranice po rozvode?

amina000
26. mar 2011

Ahojte ,chcela by som vediet ,ci moze po rozvode otec dieta zobrat na vylet do zahranicia aj ked len na kratky.Kamaratke sa to stalo minule.Exmanzel bol s dietatom za hranicami na vylete no jej sa o tom vobec nezmienil.Popritom ma dieta svoj pas,ktory ostal doma.Este ked boli manzelia si nechal malu zapisat vo svojom pase no nevieme ci to platy aj teraz ,ked je mala zverena matke.

mery.maja
3. máj 2011

@amina000 Pokial ma dieta zapisane v pase moze s nim ist na vylet za hranice,pokial ho prinesie matke naspät v takom case ako ma v sudnom rozhodnutí....predpokladam ze ani ona ho neinformuje ked niekam idu spolu-ci mozu a podobne....takze je to zrejme v poriadku 😕

rhodosbb
3. máj 2011

@amina000, myslim, ze od 5. rokov musi mat dieta svoj vlastny pas. Otcovi nebude stacit, ze ma dceru zapisanu vo svojom, takze ju budem moct bravat do zahranicia len so suhlasom matky, kedze ona bude jej pas "strazit" doma 🙂

horsie je to, ked ste neboli zobrati a uz nie ste spolu, mne sa to stalo minule, na letisku v mnichove odo mna pytali syhlas dcerinho otca, ze suhlasi a vie o tom, ze s jeho dcerou ideme na dovolenku - a to som isla s manzelom, takze sme boli este viac podozrivi, ze mu ju unasame 😅 lietadlo malo o 10 minut vzlietnut a my sme sa este stale vybavovali s dolezitym nemcurom a za nami nadaval rad netrpezlivych nemcov, nakoniec mi povedal, vraj mam zavolat dcerinmu otcovi a on sa s nim porozprava...tak mu to nastastie nejako vysvetlil, do lietadla sme dobehli posledni, hned za nami zavierali dvere, takze riadna kovbojka to bola 😀 😀 😀