Môže sa prísť priateľ pozrieť na bábätko?

kikaham
15. máj 2021

Ahojte, skončil sa núdzový stava s ním aj nejaké opatrenia a tak ma zaujíma že či sa už môže ísť na kontrole priateľ pozrieť na bábätko ...lebo doteraz nemohol musel čakať vonku...teraz budúci utorok mám kontrolu no neviem sa nikde dočítať že či už môže alebo nie...neviete niekto? Ďakujem pekne 🙂

petamich
15. máj 2021

@kikaham na akej kontrole? mate babo v nemocnici? ci ides na poradnu? ak B - ides gynekologovi na poradnu, tak to zavisi len a len od lekara, lekar si stanovuje podmienky bez ohladu na nudzovy stav a korona opatrenia (nikdy nebolo nariadenie, ze partner nemoze byt pritomny pri ultrazvuku, stanovoval si to lekar), takze by som zavolala lekarovi a spytala sa, ci moze (niektori lekari pustali aj doteraz)

suzitok
15. máj 2021

Tiež som nepochopila, kde mate dieta...
Ak myslis kontrolu pocas tehotenstva, u nas sa dalo pocas celeho roka , nebolo ziadne obmedzenie, záleží to od tvojho gynekológa..

kikaham
autor
15. máj 2021

@suzitok to nemyslíte vážne...mne tam doktor aj sestrička tvrdili že oni s tým nezmôžu nič opatrenia sú aké sú a celých 8 mesiacov nemohol byť ani raz priateľ na kontrole na ultrazvuku ...

patka06
15. máj 2021

@kikaham existoval iba zákaz návštev v nemocnici, pri ambulanciách rozhodoval lekár, či tam môže alebo nie

kikaham
autor
15. máj 2021

@petamich áno na ultrazvuku ...nikdy nebolo žiadne také opatrenie? Mňa porazí , vždy keď som tam prosila doktora tak že on nič nezmôže opatrenia sú aké sú keď ich uvoľnia a bude môcť partner ísť tak mi dajú vedieť ...a to som si ešte platila extra 300€ za nadštandard čo mi povedali že bez toho sa nedozvieme ani pohlavie bábätka ani nemôže ísť priateľ na kontrolu so mnou tak som to zaplatila a nakoniec nič z toho

petamich
15. máj 2021

@kikaham presne ako pisu baby ak ma lekar ambulanciu v nemocnici, riadil sa opatreniami platnymi pre nemocnicu, ak ma sukromnu ambulanciu rozhoduje sa sam - u mojho sa nedalo a stale sa neda, rovnako ako x lekarov ziadali test hoc k lekarovi nebolo treba a zrovna pri gynekologoch sa necudujem, ze su opatrni a snazia sa obmedzit pocet ludi - kazda dalsia osoba v cakarni a ambulancii zvysovala riziko, takze napr. mne osobne toto prevazilo nad tym, ze partner nebol na ziadnom ultrazvuku ale to je moj osobny postoj, mne lekar dal po velkom ultrazvuku x fotiek na USB kluci a tie som zobrala domov 🙂

suzitok
15. máj 2021

@kikaham ak má ambulanciu v nemocnici, je možné, ze mali opatrenia...ale v beznej ambulancii mimo nemocnice neboli zakazy, jedine ak si lekar urcil inak

sara07
15. máj 2021

@kikaham ale toto nemá nič s nudzovym stavom
on sa sice zrušil ale prijali zakony že ako keby platil
a momentalne su stale opatrenia, to tak v zelenom pustia podla mna
napr u nás musi mat stale 48 hod test ak ide k mudr v nemocnici , jedno či očkovany neočkovany

sara07
15. máj 2021

daj si vytlačit foto aspon, dôležité je ako sa bude starat po pôrode nie sono

kikaham
autor
15. máj 2021

@sara07 no ja viem že fotky ale zakaždým sa fotka nepodarí lebo vždy je mala otočená tak že ju nevidno a on je trošku smutný že sa nemohol ísť ani raz pozrieť

sara07
15. máj 2021

@kikaham však ked tam bude bude tiež len vidiet chrbat čiže to čo je na fotke
tak nebude vidiet no, však nemusi mat všetko, nech sa raduje že je zdrave to je dôležite nič ine

luccija
15. máj 2021

@kikaham takže, ak nezaplatis 300 eur nepovie Ti pohlavie?nikdy by som k takému vydieracovi nešla.U nás gyn dovolí doprovod má ordináciu na stredisku každý ma iné pravidla

petamich
15. máj 2021

@luccija tiez som sa nad tym pozastavila - ze poplatok vysoky aj na "bratislavske" standardy a ked povie takyto dovod, brala by som kartu 🙈 ja tiez platim nejaky poplatok (smiesny v porovnani s autorkou) a lekar je perfektny, pocas korony bol opatrny a sestricka vyzdvihovala vonku pred poliklinikou, aby ludia nesedeli v tych malych cakarnach ale 300 eur a takyto komentar, nechapem!

dollyzv
15. máj 2021

To čo sa chujoveho dr že ak nezaplatis 300€ tak ti nepovie pohlavie? 😳 K tomu ostatnému,kopec otcov nemohli byť ani pri pôrode vlastného dieťaťa a nemohli prísť ani na návštevu kvôli opatreniam a svoje dieťa videli prvý krát až po 3-5dnoch keď ženu pustili z pôrodnice .takže to že nemohol byť pri utz by som až tak tragicky nebrala..popripadne si zaplať špeciálne 4D sono a tam je väčšinou za pár eurový poplatok dovolená jedna sprievodná osoba..ale teda 300€ zaplatiť za základnú zdravotnú starostlivosť je na hlavu..určite by som zmenila gyn

simonka15513
15. máj 2021

@dollyzv no presne 😉 môj videl iba fotky a nebol ani pri pôrode a videl malého až po týždni keď nás pustili a to som rodila teraz vo februári

mariska1989
15. máj 2021

Och toto je maličkosť tak si daj urobiť video záznam alebo si ty to natoč na telefón .buď rada že sa skončilo toto šialenstvo so zákazom že keď porodiš bude moc vidieť bábo hneď poprípade byť pri pôrode .Ja som rodila v prvej vlne manžel mal byť pri pôrode a nakoniec malú videl na 3 deň keď nás pustili premena to bolo niečo strašné ale ultrazvuk by som strašne nebrala

lienka.7
15. máj 2021

@kikaham teraz to neber prosim osobne... ale neviem naozaj naco potrebujes partnera pri kontrolach u gynekologa???
Ja som vzdy bola vo vnutri sama, dostala som foto a tu potom ukazovala dalej. Detto vsetky ostatne tehu, aj ked prisli s partnerom, dnu sli same a nikto tam nerobil sceny, ani sa nedobijal dnu... myslim teraz chlapi.
Prepac, ale toto mi pride fakt detinske.
Jedine, kde bol so mnou bol potom morfo utz, ale tam tiez nic on nevidel 🙈🙈🙈 vsetko bola pre neho iba machula... 😁😁😁 jedine, ked mu doktor pustil srdiecko, to bol dojaty. A ako pisali ostatne, malu videl po 3 dnoch ked nas pustili s nemocnice (video cez WA neratam).
Cize ked chces, daj si to nahrat a pusti doma priatelovi pri svieckach. Oceni to urcite viac ako par minut v ordinacii.
Zazila som jediny krat, ze sa chlap dobijal dnu, na poradni v nemocnici.. a to ho doktor umravnil, ze ci sa chce partnerke spolu s nim kukat medzi nohy alebo o co mu ide. Bolo mi luto tej zeny, lebo vyslovene bolo vidno, ze je ako nesvojpravna a rozhoduje chlap. 👎👎👎

oblecenie99
15. máj 2021

@kikaham Na poradne som chodila ešte "v dobe necovidovej" a muž bol ib raz, v 16.tyzdni,kedy nám vedeli povedať už pohlavie.. Ale z malého videl akurát tak časti tela už, lebo už sa nezmestilo celé telo na záber, čiže ruku, chrbatik, hlavu, to pohlavie.. 😀 Tešil sa ale nejak extra to neprezival, pre neho to bolo skôr nepríjemné... Pri pôrode ani nechcel byť, ja som to rešpektovala a nakoniec z toho bola akútna sekcia a aj keby chcel tak by nemohol.. Treba pochopiť aj tých lekárov, tak ako tam nepusti tvojho priateľa a chráni iné ženy, tak rovnako nepusti ani partnerov inych a chráni tak aj teba a tvoje dieťa 🙂 želám príjemný zvyšok tehotenstva, bábätko si ešte užijete keď už bude na svete a dúfajme, že už v relatívne pokojnejšej dobe, ako sme to mali my, čo sme porodili akurát do tej corony a najväčšieho šialenstva. Ale tých 300 eur je inác riadna pálka, to ma prekvapilo, že si účtujú takýto poplatok akože nadštandard, že povie pohlavie 😳

kikaham
autor
15. máj 2021

@lienka.7 ja som to myslela tak že aspoň na chvíľu vypočuť si srdiečko a tak podľa mňa je to pekné keď je pritom aj muž ..

dollyzv
15. máj 2021

@kikaham veď tak si kúp angelsounds Na bazári za pár euro a môžte počúvať aj každý deň.dnes je toľko vymozenosti..

lienka.7
16. máj 2021

@kikaham ano, chapem ta... ale ako ti uz napisala kocka vyssie, najma teraz sa jednoducho lekari chrania... a chrania aj tehotne.
Mne osobne to vadi aj preto, lebo ked sa chlap natlaci do cakarne, zabera proste tam miesto pacientke. Raz sa na mna jeden osopil, ked som ho poprosila, ze ako tehotna ze by som si rada sadla, ze a ci teraz on ma stat!!! No akoze koniec!!! Som mu povedala ze nie stat, ale vypadnut za dvere a tam cakat!!! Cize asi tak.
Mna moj cakaval vzdy v aute vonku. Cakal co mu poviem, tesil sa aj z foto. Ine ho v podstate nezaujimalo, len ze je vsetko ok 👌
Utz si daj nahrat, za ten poplatok aj na DVD kks 👎👎👎

kikaham
autor
16. máj 2021

@lienka.7 bože ženy aj môj čaká v aute ...a teší sa z toho že je bábo zdravé ale keď už si platil tých 300€ za to aby mohol byť so mnou aspoň raz .tak ma zaujimalo že či už sa dá ..ja nehovorím že by so mnou tam chodil stále ale aspoň raz dva krát sa ísť pozrieť je pekne podľa mňa a vôbec nič na Tom nieje..není ani hulvát určite by vás pustil sadnúť a ako hovorím rešpektuje vždy všetko len som chcela aby sa aspoň raz bol pozrieť aj on nič viac nič menej takže nechápem čo sa na Tom všetky pohorsujete keď na Tom vlastne vôbec nič zle nieje 🤣