Môžem odísť so synom do zahraničia, keď mi je súdom zverený?

erikaa09
5. apr 2013

poberam rodicak zo Slovenska,syncek ma priezvisko po otcovi ,je zvereny mne do opateri.Ak by som chcela odist zo Slovenska budem dalej dostavat rodicak?alebo to treba nahlasit niekde? a treba pytat aj suhlas otca aby som s malim mohla odist? len sa pytam :D dakujem

lenka311
5. apr 2013

@erikaa09 Áno súhlas otca treba, stačí dohoda, ak nebude robiť problémy nebudeš mať problém ani Ty a s rodičákom by to malo byť tak, že pokiaľ sa nezmení zákon budeš ho naďalej dostávať na svoj účet ktorý máš nahlásený... Proste tam je jedno kde si... ak budeš pracovať budeš to mať v podstate to isté ako keď pracuješ popri rodičáku na Slovensku, akurát podľa Nového zákona Ti prestanú hradiť dôchodkové... ak tam ideš žiť a nie pracovať, tak nemusíš nikde nič hlásiť - jedine ak má otec niečo proti budeš si musieť dohodnúť podmienky s ním, ak by nesúhlasil podať si to súdnou cestou, kde by Ti toto musel povoliť súd /ale rátaj tak pol roka i viac - kým sa to dostane pred súd a uzatvorí sa to/ - inak sa jedná o únos dieťaťa do zahraničia....

erikaa09
autor
5. apr 2013

@lenka311 dakujem ti velmi ale velmi pekne