Môžem podať trestné oznámenie, keď mi neprišli veci objednané z bazáru?

26. aug 2020

Ahojte . Chcem sa opytat,kupovala som cez bazar oblecebie pre deti v sume 35 eur pani peniaze prisli ale mne tovar nie . Dala som si ho poslat doporucene. Uz 2 dni jej pisem a ziadna odpoved. Chcem sa opytat pri akej sume je mozne podat trestne oznamenie ? Urcite budem hladat mamicky ktore tiez okradla ak niesom prva .dakujem za odpoved

sisa_s
26. aug 2020

Nad 266eur to musi byt, aby to bol trestny cin

qetka
26. aug 2020

3 dni sa mi zdaju malo, este by som pockala... ktovie co sa stalo, ked sa neozyva 🤷‍♀️

sunny8
26. aug 2020

Nič nevyriešiš .. maximálne sa môžeš poučiť zo svojej chyby

autor
26. aug 2020

Dakujem . Pisala som jej ze peniaze su odoslane ze ak balik odosle nech posle cislo balika.napisala len ze balik odoslala . A cislo nikde. Ano 3 dni je malo ale spravy cita . Tak aj keby sa cosi stalo odpisem

laurabenceova
26. aug 2020

ked ti nepride balik, skocis do banky a zrusis platbu a penazky sa ti vratia 🙂

ibrunova
26. aug 2020

Nemusí to byť trestný čin, môže to byť aj priestupok proti majetku.

soldi
26. aug 2020

@laurabenceova haha, to by bolo ake jednoduche 😀 nie, bohuzial to takto jednoducho skutocne nefunguje. ked uz banka posle Tvoje peniaze a su na inom ucte, tak ich banka presunut spat nemoze.
moze podat reklamaciu, za co sa plati 15-25 eur a druha banka vyzve prijimatela, aby eura vratil. to je cele co moze banka v tomto pripade urobit

soldi
26. aug 2020

a z vlastnej skusenosti - nezmozes absolutne nic. v mojom pripade bol sud, aj bola odsudena a tym sa to skoncilo. peniaze som nikdy nevidela. islo o takmer 800 eur

veronikaszabova
26. aug 2020

@laurabenceova takto to vobec nefunguje

laurabenceova
26. aug 2020

@soldi tak som myslela , ja som to riesila 2x a mne sa vratili peniaze. Takze asi sa dotycna zlakla.

laurabenceova
26. aug 2020

@veronikaszabova Ja som to riesila cez banku, ziadny problem som s tym nemala

veronikaszabova
26. aug 2020

@laurabenceova nie je to bezplatna sluzba a majitelka uctu nemusi poslat € spat.

laurabenceova
26. aug 2020

@veronikaszabova ano viem mne sa zda ze som paltila okolo 10eur ale vtedy islo o 100 eur.. no ano v tom horsom pripade, hovorim mne sa to podarilo 2x bez problemov.

lalenka33
26. aug 2020

Polícia sa musí zaoberať každou sumou, 35 eur budú riešiť ako priestupok čiže pani,ktorá ti balík nepošle dostane pokutu.Ja som riešila plavky za 30 eur, klasická naťahovačka,že je v nemocnici,podaci ma manžel a tak,vytlačila som meily,potvrdenie o zaplateni peňazí a šla som na pOliciu, do pár dní som mala peniaze na učte a ona dostala ešte 60 eur priestupkovu pokutu..Kočky nebojte sa ist na policiu riešit aj male sumy inak tieto zlodejky nikdy neprestanu kradnut ked im to vždy prejde lebo si každa povie,že malu sumu riešit nebudu,omyl oni musia riešiť každe oznamenie

autor
27. aug 2020

@lalenka33 vies prosim pekne napisat ako postupovala policia. Ja mam len cislo uctu a nejake meno len aj to moze byt ine :( dakujem pekne

eliska13
27. aug 2020

Ja nemám rada netrpezlive baby.Pises, že si jej písala, že sú peniaze odoslané no možno ona čaká kým aj nabehnú.Ak je to niečo väčšie už to pôjde ako balík a môže to trvať aj 3 dni.U nás casto ani dorucovatelky neprinesú a treba hľadať balík či zásielku na poste ani žltý lístok nehodia
Ja som len pár x niečo predávala cez bazár, ale to bolo milión správ už ste to poslala, číslo balíka, kedy to môžem čakať...počkaj 2 dni a potom ries

autor
27. aug 2020

@eliska13 peniaze nabehli v piatok aj piatok odoslala. Teta mi robi na poste takze nic mi neprislo a ani dnes.

autor
27. aug 2020

@eliska13 a ja nemam rada ak chcem cosi doporucene asi mam nato nejaky dovod pytam podacie cislo pani precita sptavu ale cislo nikde. Tak kde je problem ho napisat

laila22
27. aug 2020

Čudujem sa Ti, ze na kupuješ v bazár och, peniaze posielaš dopredu... Ja by som peniaze dopredu neposlala ani overenému e-shopu. Vždy objednávam na dobierku.... Véd chod na políciu a podaj trestné oznámenie.. Co tu vypisuje, už si sa mohla aj vrátiť.. Ja v bazarikoch nená kupujem a ani nepredávam... Nemám na to čas ani nervy... 😂

autor
27. aug 2020

@laila22 xy krat som nakupila a aj predala a nebol problem . Len teraz prvy krat. Mam doma deti a pytam sa ci to policia bude riesit nemam kde nechat deti. A prejst sa snimi nadarmo dakujem pekne. A po tejto skusenosti uz ani ja nenakupim dakujem za vysvetlenie

eliska13
27. aug 2020

Ako vieš, že odoslala v piatok, keď nemáš číslo?😉robíš hystériu hneď utekať na políciu áno ani ja som neodpísala kvôli cislu, lebo som vedela, že som odoslala lístok nechala doma, odcestovala k rodičom a pani ma denne bombardovala tak som skončila s predávanim a vypisovanim.Nakupuj na dobierku neviem aj toto prečo si tak neriesila

autor
27. aug 2020

@eliska13 ak by odcestovala k rodicom kde je problen to napisat ?? Ak je na intrenete cita spravyba dokonca aj pridava prisevky. Nijak neviem napisala ze v piatok odoslala a od vtedy nic len cita spravy.

ibrunova
27. aug 2020

Napíš jej, že teda to ideš oznámiť na políciu, keďže nekomunikuje a balík neprišiel. Ale ja si myslím, že je to ešte skoro, že ešte môže prísť.

lalenka33
27. aug 2020

Ja som mala iba číslo účtu,meno som nevedela.Policia si jej meno a adresu zistila podľa čísla účtu.Ja som len vytlačila našu meilovu komunikaciu,kde som si tovar objednala a doklad o zaplateni tovaru.Oni si zistili jej meno,adresu, posunuli to policii v Prešove keďže ona bola odtial,tam ju predvolali,vypočuli a keďže nemala doklad o odoslani balika uložili jej poriadkovu pokutu 60 eur,mne vratila tych 30 eur spät

danielaksenzulakova
1. feb 2021

@lalenka33 Ahoj,ja by som poprosila radu,kupila som bundu na MK v poskodenom stave ,kde pani miriam 2307 uviedla ,ze je v bezchybnom stave,ale nosit sa neda.Riesila som to cez admina,ale on mi na to napisal,ze pokial sa jedna o noseny stav on s tym nemoze nic urobit aj ked tato pani oklamala hned za mnou este jednu mamicku.Vies mi poradit co mozem este urobit ,aby sa pani ktora klame mamicky na bazari neako poucila?dakujem za info

lalenka33
1. feb 2021

@danielaksenzulakova ahoj, okrem negativneho hodmotenia asi noč iné nezmôšeš keďže je to bazár a vec ti poslala aj keď je nenositelná

teleskop
1. feb 2021

ano, bezdovodne obohatenie