Môžem sa ísť hneď registrovať na úrad práce?

5. máj 2023

Prosím baby,končím v práci k 30.6 už mám papier o skončení,môžem sa ísť registrovat na UP aj teraz? Stačí mi ukončenie a žiadosť? A teda ak mám trvalý mimo BA ,ale bývam v ba,mám ísť na Vazovovu? Ďakujem , pracovala som 12 rokov tak netuším ako to je🥺

mima172
5. máj 2023

Paci sa: https://www.upsvr.gov.sk/obcan/skoncil-som-zame...
Ja sa idem evidovať v stredu, už sa "teším" 🤭💪🥳
A k tomu termínu evidencie na UP - zaevidujú ta až po ukončení PP. V tvojom prípade je to najskôr od 1.7.23. Registrovať sa môžeš ísť najskôr 3.7.23.

zuzanaete
5. máj 2023

Na urad prace ides podla obvykleho pobytu. Ak ulica, kde zijes, patrinpod Vazovovu, tak tam. Alebo teda na niektory iny urad v BA.

mamina7070
5. máj 2023

mozes ist sa registrovat na lubovolny UP ale potom uz vudes chodit len tam v ramci dalsieho konania

domkakvet
6. máj 2023

Zaevidovat sa mozes az po 30.6.

dilino
6. máj 2023

tak 1 júlu a budeš dostavať podporu v nezamestnanosti 6 mesiacov niekoľko percent s plátu plus úrad plati SP,ZP, po pol roku už nejaký len príspevok.Ked si najdeš prácu do 6 mesiacov tak budeš poberať plát.Ak máš deti tak RP.

dilino
6. máj 2023

Rodinne prídavky

autor
6. máj 2023

@domkakvet aha takže vôbec nie skôr,že dorucim papiere?

domkakvet
6. máj 2023

Podla mna skor nie, lebo ja som sa nemohla zaevidovat napriklad skor ako mi skonci pn.

zuzanaete
6. máj 2023

Skor sa nemozes zaregistrovat. Ved dovtedy si kludne mozes najst novu pracu a ist z prace do prace. Na urad v zavere ani nebudes musiet ist. Registruje sa, az ked je to iste.

mamina7070
6. máj 2023

neda sa zaregistrovat skor, najskor az den po skonceni pracovneho pomeru