Môžem si spätne uplatniť daňový bonus na deti?

patricia2901
13. sep 2021

Ahojte, keď si manžel uplatňoval daňový bonus na deti raz ročne, ale jeho firma v júni skončila a chcem si teraz ja dať uplatniť daňový bonu.
Môžem si ho dať spätne za celý rok, keď mu v podstate nebol za tie mesiace vyplatený alebo len od júla?

Ďakujem

ikonica
13. sep 2021

Mozes si ho zacat uplatnovat od najblizsej vyplaty mesacne, alebo potom az v rocnom zuctovani/danovom priznani.. a ano mozes si ho uplatnit spatne za cely rok ak mas postacujuci prijem... Manzel si ho uz za ten rok neuplatni samozrejme....

janka_alusicova
5. apr 2022

@ikonica Dobrý deň, prosím, mám podobnú situáciu. Potrebovala by som aby mi bol vyplatený daňový bonus v máji za január - apríl v aprílovej výplate..za min. rok si uplatňoval manžel ako živnostník.. Je možné, aby mi zamestnávateľ vyplatil v aprílovej výplate daňový bonus za mesiace 01-04/2022? Zamestnávateľ by bol ochotný, len či sa to dá, účtovníčka mi zatiaľ túto info nepreverila.

ikonica
5. apr 2022

@janka_alusicova spatne si to viete uplatnit az v rocnom zuctovani za 2022 za januar a februar. Ak ste este nemali vyplatu za marec, tak tam si viete uz uplatnit za aktualny mesiac...

janka_alusicova
5. apr 2022

@ikonica dakujem