Môžem zrušiť náhradné výživné?

petka1877
25. feb 2020

Idem k vám pre radu ,otec mojich detí my nezaplatil 3 krát výživné tak úrad my dal náhradné výživné,otec my teraz zaplatil to čo my bol dlžný tak môžem zrušiť náhradné výživné?

veronikaszabova
25. feb 2020

@petka1877 a musis uradu vratit tu istu sumu, co ti on poslal. Vies o tom?

Ak ma platit 200€ napr, nahradne ti dal stat a on poslal €, musis ich vratit statu.
Lebo to budes mat 2x vyplatene vyzivne.

petka1877
autor
25. feb 2020

Aha tak to je ozaj choré na hlavu ,ja to chcem zrusit pre to lebo ideme spolu bývať dá sa to zrušiť len vtedy keď vrátim všetko čo my dal úrad?

veronikaszabova
25. feb 2020

@petka1877 no nie je to chore - preco by si mala mat 2x to iste vyzivne?
Mas povinnost do 8 dni informovat urad, ze nastala nejaka zmena - v tomto pripade vyplatenie dlzneho vyzivneho

petka1877
autor
25. feb 2020

Oni my dali spolu 1000 eur ,no ešte že som si ich odložila ,veď to nemá žiadny význam aj tak som s nich nemohla s toho náhradné ho výživného nič minút tak že neviem na čo to je dobre

maciatkolulu
25. feb 2020

@petka1877 počuj, čo je chore na hlavu, že ti štát vyplatil výživné a vzápätí za tie isté mesiace aj otec dieťaťa, takže si dostala 2x vyplatene. Co je na tom choré. Štátu musíš vrátiť, čo ti dal ako NAHRADNE výživné a nie, že hurrrra, štát bude život moje deti, aj otec a život je pekný 😂😂😂

veronikaszabova
25. feb 2020

@petka1877 furt nechapes??
Stat ti dal nahradne vyzivne pre tvoje dieta, lebo otec neplatil. Ked otec zaplatil, tak tie € od otca musis vratit statu.

Mam pocit, ze ti nic nevratil, rozhodli ste sa to spolu este skusit a hladas cestu "kudy kam"

stela01
26. feb 2020

@veronikaszabova a nezmenilo sa niečo v tomto zákone ? Prezidentka tam robila daky refresh v tomto zákone ? Či

veronikaszabova
26. feb 2020

@stela01 tam sa jednalo o to, ze stat bude viacej tlacit na exekutorov, aby toto nahradne vyzivne co najskor vymohli od otca. Aby sa peniaze vratili do št.kasy.
Lenze tu to neslo cez exekutora. Tym padom je ona povinna tuto skutocnost oznamit a vratit €.

sense
26. feb 2020

Nie je to na hlavu, stat ti dal nahradu za otca kt neplatil aby si mala pre deti, kedze si otec vyzivovaciu povinnost splnil (ak to tak ozaj je) tak stat uz nemusi v plateni zastupovat otca kt si neplni svoju povinnost....

mogaa
26. feb 2020

@petka1877 áhradné výživné môžeš normálne minúť na potreby dieťaťa - preto je to dobré, aby malo dieťa prostriedky na stravu ......a je jasné že ak otec konečne zaplatí - tak vrátiš zaplatenú sumu od otca......dieťa už raz výživné dostalo od štátu - nemá nárok na výživné od štátu aj od otca.....štát len suploval rolu otca....takže nie, nie je to postavené na hlavu....