Môžu mi dať pokutu?

dollyzv
25. feb 2015

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Prestahovala som sa do ineho okresu a tym padom som si aj na urade zmenila trvaly pobyt. Nahlasovala som ho cca pred mesiacom. Nemam este ani vybaveny OP (praca, neskor PN v dosledku urazu - nebolo kedy). To co ma zaujima je ale zdravotna poistovna, konkr. Dôvera. Zevraj do 8 dni treba nahlasit novy trvaly pobyt ak nie je tam pokuta az 330e. emoticon Tak by ma zaujimalo, od kedy sa tych 8 dni pocita? Mozu si oni overit na urade kedy som si ho prehlasila? Druha vec, potrebujem k tomu doklad ze som si zmenila bydlisko (chcu OP), lenze tam je lehota az 30 dni,cize je to jednoducho nemozne?? Asi som debil ale proste tomu nechapem :D Ci sa tych 8 dni rata od vystavenia OP, alebo ja uz fakt neviem :D a este otazocka, mozu si to oni nejako zistit ze kedy som ju prehlasovala?
Za odpovede a rady vopred dakujem emoticon

stary_ujco
25. feb 2015

Moja zena bola po zmene bydliska v dovere (vtedy to este bolo daco ine) asi po 3 mesiacoch. Teta zapisala novy udaj a hotovo...

mimi8814
25. feb 2015

ahoj, ja som tiez zabudla nahlasit zmenu bydliska v dovere, az o nejake 2-3mesiace som sa k tomu dostala. Telefonicky som im to nadiktovala a hotovo... ziadna pokuta🙂

dollyzv
autor
25. feb 2015

@mimi8814 dufam ty kks....lebo sme sa stahoval is priatelom, ten tiez neprehlasil, popravde nam to aj uplne vypadlo z hlavy...a 660€ v podstate za nic by som ozaj nechcela platit,,,ved to je neskutocna palka....ako moje 2 mesacne platy

mimi8814
25. feb 2015

@dollyzv tak cim skor im to tam nahlaste... staci zavolat na tu ich infolinku a oznamit im to. Tiez nemusis operatorke hovorit ze si na to zabudla a pod. oni nevedia a nebudu zistovat ze odkedy mas trvale bydlisko inde🙂

matali222
25. feb 2015

Ahoj. Ja som zmenu bydliska do zp dovera oznamovala telefonicky a nepotrebovali ziadne potvrdenia ani tlaciva. Len som zavolala, nahlasila a hotovo. 😉

dollyzv
autor
26. feb 2015

dneska som tam volala, a tiez nic nepotrebovali, ze v poriadku a zmenili to...tak dakujem pekne za rady 🙂