Môžu zobrať príspevok, keď nie je zmenený trvalý pobyt?

lessiie
30. júl 2013

Ahojte baby...Mám taký dotaz...Ja som nedávno skončila školu a nie som v tom zbehlá a tak som prišla hľadať radu sem 🙂 netýka sa to v podstate mňa ale mám pocit, že moju nastávajúcu svokru trošku ťahajú za nos...Snúbencov brat je nezamestnaný a poberá sociálku, trvalý pobyt má mimo bydliska rodičov, v máji sa mu narodil syn ale ženatý nie je...čiže len žije s partnerkou...a sociálku mu zobrali, vraj preto lebo sa mu narodilo dieťa a povedal na úrade, že žije s partnerkou...ona bez práce bola tiež, má už 4 deti a teraz 5-té...poberala rodičovský príspevok, čiže teraz ich zrejme berie dva kedže je už malý na svete 😉 alebo neviem ako to chodí...no ale môžu jemu zobrať sociálku pokiaľ nemá zmenené trvalé bydlisko? iba, že povedal, že s ňou žije? ako to môžu dokázať? Ja si skôr myslím, že ho vyradili z iného dôvodu, napr. že sa nebol hlásiť...Nad 25 rokov má inak, čiže mu ju nemôžu zobrať len tak nie? Či to mám chápať ako trest za to, že sa mu narodilo dieťa a on nemá robotu, tak Ti vezmeme aj almužnu čo dostávaš? 😀 Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne 😉 ďakujem

mima4
30. júl 2013

Trest? Moze byt rad, ze ako dospely stary cap co ma dve zdrave ruky dostaval prispevok aj z MOJICH penazi. Mat zrazu pat deti a cakat na socialne davky... no coment...

sissy27
30. júl 2013

@lessiie akože toto myslíš vážne??? dospelý zdravý chlap si spraví decko a čaká, že MY z našich daní sa postaráme aj o ďalšie 4??? ešte pred pár rokmi sa to volalo príživníctvo a bol na to § a väzenská cela... povedz mu, nech pekne ide robiť, keď nie je práce v okolí 100m od domu, treba sa zdvihnúť a ísť ďalej... A tiež dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne 😠

nice202
30. júl 2013

To co je za chlapa? Nevie sa postarat, len caka s natiahnutou rukou.....fuj 3x

lessiie
autor
30. júl 2013

@mima4
@sissy27
@nice202 ???? 😀
baby ja som to nepísala, kvôli tomu aby som Vás rozčúlila ani nič podobné...Inak tie 4 deti nie sú jeho...jeho je len to jedno, čo sa narodilo teraz.... ja mám na to tiež svoj názor, že nerobí ale...neurobím s tým nič...pokiaľ je prednejší alkohol... 😖 ale ja som len chcela objasniť svokre, že pre toto, že sa mu narodilo baby mu sociálku nevezmú.... 😖 či áno?

lessiie
autor
30. júl 2013

@mima4
@sissy27
@nice202 a nejdem obraňovať jeho ani sa veru nebudem snažiť bojovať za jeho socálku 🙂 len chcem otvoriť oči svokre ak to bude možné a budem mať pravdu... ☹ a prepáčte ak som Vás naštvala...

victory1
30. júl 2013

@lessiie Nie, kvoli tomu mu davky isto nevezmu. Treba sa alkacovi kuknut do posty, mal by tam mat rozhodnutie o vyradeni z evidencie z UP a rozhodnutie o odnati socialnych davok. No a ako kazde rozhodnutie, bude aj toto zdovodnene, cize preco sa tak stalo, sa z neho dozvies...

sissy27
30. júl 2013

@lessiie vieš čo, nech mu vezmú... a tie 4 deti predpokladám že tiež niekde majú otca, tak nech platí na ne výživné, matka dostáva rodičák, prídavky na 5 detí, dovidenia... a keď sa svokre nepáči, nech ide ona robiť a živí si svojho podareného syna sama...
ale ako písala @victory1, isto je to nejako zdôvodnené, prečo mu tie dávky zobrali...

lessiie
autor
30. júl 2013

@sissy27 otec 4 deti je mŕtvý 😔

sissy27
30. júl 2013

@lessiie smutné... ale teda dostávajú sirotské... a nič to nemení na fakte, že tvoj švagor má ísť pracovať... a hlavne ak má na chlast, tak má aj na chleba pre deti...

lessiie
autor
30. júl 2013

@victory1 aha...tak to bude veru ťažké niečo nájsť kedže ja s nimi nebývam...NAŠŤASTIE!!!!! ale on má v "našom" dome trvalé bydlisko a pošta chodila k nám ale také veci chodia doporučene...čiže veľa by som sa asi zo žltého lístka nedočítala sakra 😀 no nevadí, každopádne ste mi pomohli s tým, že mu to nemôžu vziať len preto, že býva s partnerkou...a ešte otázka, tých 62,50 čo sa dostáva ak má nad 25 rokov by dostával aj keby bývalo v dome neviem koľko ľudí nie? lebo ma napadlo, že s nimi v dome ešte žijú dedko a babka a mama a neviem či ja oco...či sa to tiež počíta s nejakého priemeru...vďaka...

lessiie
autor
30. júl 2013

@sissy27 ja viem, ja viem... 😢 ale ja s tým neurobím nič... ☹ som veľmi rada, že môj drahý nie je ako on!

sissy27
30. júl 2013

@lessiie vieš čo, tu to máš podrobne rozpísané...
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmo...

lessiie
autor
30. júl 2013

@sissy27 ďakujem krásne 🙂

victory1
30. júl 2013

@lessiie hm..to mas skvele, ked ma u vas trvaly pobyt... 😒 ..o moznych problemoch sa ani nejdem rozpisovat....nuz, ak ta to moc trapi, zober bombosku a vylej si srdce na socialke, tie baby ti tam isto povedia, co je vo veci.. 😉

lessiie
autor
30. júl 2013

@victory1 no ono dom je mmt ešte na svokrovi ale po septembri tam ideme bývať už my...teda dom ide už na drahého...a ako sa švagor nedávno vyjadril tak povedal, že on si odtiaľ trvalý pobyt nikdy nevezme 😠 ...no ale tak kedže s drahým vôbec nevychádzajú, vlastne ani sa pozdraviť nevedia, tak drahý ho chce ...ako sa povie vysánkovať (ale to neviem, či bude možné...veď nemôže len tak ho "vyhodiť" veď čo bude bez bydliska?") neviem...ach ono je to na strašne dlhé rozprávanie ale zaujímalo ma v podstate len či klamal mame, ževraj preto mu zobrali sociálku, že sa mu narodilo baby...(tak ma napadlo, potom z čoho by žili naši spoluobčania, keď deti ako hadov majú) 😉

maria1989
30. júl 2013

@lessiie čo tak skúsiť sa ísť spýtať na sociálku? nie konkrétne, len tak všebecne. oni sú tam predsa na to, aby ti poradili, keď už sa tu baby hore rozčuľovali na tému koho platíme z našich daní 😉

lessiie
autor
30. júl 2013

@maria1989 a tak chcela som to skúsiť najskôr tu 🙂 ale asi to vyskúšam 🙂

penelope2066
30. júl 2013

@lessiie Tvoj snubenec ho moze odhlasit z trvaleho pobytu aj ked Tvoj "svagor" nebude suhlasit.

lessiie
autor
30. júl 2013

@penelope2066 to si ma potešila...

ela2710
30. júl 2013

@lessiie aku davku poberal? hmotnu nudzu, ci nezamestnanecku? a co sa tyka jeho partnerky, je jedno kolko deti ma do 3 rokov, rodicak je len jeden 😉

lessiie
autor
31. júl 2013

@ela2710 zrejme hmotnu nudzu...62,50...zrejmw to je to....