Myslíte, že by mi dala banka bezúčelový úver?

peter1peter9
8. jan 2019

Ahojte chcem sa opýtať. Mám 19 rokov som v práci už 4 mesiace čiže po skúšobnej dobe a som na dobu určitú. Potrebujem 5000€ na investovanie. Môj plat je cca 960€ v čistom mesacne . Nemám žiadne výdavky okrem auta . Je nejaká šanca že by mi banka dala bezúčelový úver v tej výške ? Je mi jasné že prerobim no to čo zarobím je v prepočte viac ako čo prerobím. Plus ak by mi to dali ktorá banka by mi to dala aj bez dokladovania príjmu keďže v praci kým by som toto vybavil by prešiel aj rok s tým aký bordel tam je . Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem veľmi pekne.

som_ponorka
8. jan 2019

@peter1peter9 no ak ti to niekde dajú, budeš mat dosť vysoký úrok, keďže prácu máš len 4 mesiace, lepší by bol pol rok, ešte lepší rok. Ďalej je mínus tvoj vek, nám ako 25,26 ročným manželom vyšiel zlý koeficient kvôli nízkemu veku a tomu, že sme ešte dovtedy nemali žiadnu pôžičku ani hypotéku. Možno by si mal lepšie osloviť nejakého finančného poradcu, nech ti to zistí, aby si to nezistoval sám. Brat si takto zisťoval úver asi v troch bankách, vrátil sa do prvej, kde mu dali najnižší úrok co bolo pod 5 percent a tam mu nakoniec povedali, že mu už ten úrok vyskočil na 7 a viac, lebo je nesloventny. V ostatných bankách ho evidovali ako keby tam mal žiadosť o úver a nedoriesil to. Takže čakaj úrok okolo 8 percent. Môžeš si zistiť, či tvoj zamestnavatel nemá zmluvu s konkrétnou bankou, napríklad kia a mobis majú s unicredit

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3009
8. jan 2019

@peter1peter9 len si treba uvedomiť, že 5000 eur ti dajú na splácanie tak na 5-10 rokov a pri 8% ročnom úroku koľko zaplatíš. Tu máš stránku kde si môžeš vypočítať výšku splátky a koľko zaplatíš na úroku. https://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/uverova-kal...

denisa696
8. jan 2019

Čo sa týka platu úver by ti dali. Najhoršie skóre ti robí vek a to že nemáš žiadne záväzky ako napríklad úver alebo dieťa. Najlepšie máš urobiť si zo svojho účtu tzv. aktívny účet kde budeš platiť kartou ponastavuješ si TP a Mandáty. Tak ti môže dať banka predschválený úver kde nemusíš dokladovať príjem. A však od 1.1.2019 to sprísnila NBS a musí sa dokladovať záväzok a úver dostaneš len do výšky 8 násobku svojho platu. Ak sa môžem opýtať v ktorej banke funguješ???