Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Na aký príspevok mám nárok, keď mám autistické dieťa?

Dobrý deň potrebujem poradiť mame autistické dieťa predĺžený rodičovsky príspevok mi zamietli mám nárok na iné príspevky? Viete mi niekto poradiť? Ďakujem

veronikazuko
3. apr 2016

Ja by som sa odvolala proti rozhodnutiu...popripade doplnila vysetrenia u vsetkych moznych lekarov a psychologov. Držim palce 🙂

saurian
3. apr 2016

skus v skupine "Máme dieťa ZŤP" alebo "Autizmus" - tam ti budú vedieť poradiť, často sa to tam rieši.
A dg už máte "Na papieri"? Mala si všetky potrebné správy? Aj keď pre mna nemyslitelné - ak máte dg PAS, tak tá je predsa v "zozname" dg kde napredĺžený RD nárok máte. Riešila si odvolanie? Určite treba podať, mnohé mamičky ktoré na okrese neuspeli, tak kraj potom schválil, a vyplácajú spätne od podania žiadosti. Okrem toho môžeš požiadať o ZŤP a s tým súvisia aj určité príspevky/kompenzácie (benzín, auto,... - podľa akt.stavu).
Ak ste nemali správu od psychiatra, treba doplniť.

mauerka
4. apr 2016

Zaujimat ich bude hlavne psychiater, nie psycholog a rozhodne odvolat.

david93
4. apr 2016

ak bude dieťa navštevovať nejaké centrum pre autistické deti, budete mať nárok na auto, alebo náklady na benzín

mummy01
4. apr 2016

Aby si mala narok na nejake prispevky treba aby bolo dieta ZTP a malo preukaz. Rodicak,no mozes sa odvolat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli