Nárok na nemocenské

silvuskaxy
10. máj 2023

Baby, mam narok na nemocenske po RD? Pracovny pomer stale trva. Alebo nastupit na 2 dni do prace a tak ist na PN ci nemusim. Som sama s dieťaťom a idu prázdniny, neviem ako inak to poriesit a mam aj zdr problemy.

alenah31
10. máj 2023

@silvuskaxy pokiaľ ti PP trvá, končí ti RD a dieťa nie je prijaté v žiadnej škôlke - máš stále nárok a pandemickú OČR Popritom si rieš svoje zdr. problémy. Počas PN by si bola viazaná sedieť doma, pri OČR nie - cez leto by ťa s dieťaťom zavretým len doma asi šľak trafil🙂.

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@alenah31 Ďakujem. A pandemickku kedy a kde ziadat? Moje prve dieta. Nemam sajnu o tychto veciach. 26.6. mam posledny den RD

mamina7070
10. máj 2023

len ten mesiac treba vykryt lebo na pandemicku ocr po novom vies ist az ked ma dieta mesiac po 3 narodeninach
tak bud dovolenka alebo ta PN ale teda treba ratat ze budes musiet byt doma zavreta a dodrziavat liecebny rezim

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@mamina7070 takze vobec nemusim nastupit do prace, pojdem na PN, a po mesiaci na pandemicku? Ako dlho mozem na nej byt a kde ziadat?

alenah31
10. máj 2023

@silvuskaxy pokiaľ má 3 roky 26.6. tak na pandemickú OČR môžeš nastúpiť od 1.7. Obdobie 27.6.-30.6. by som vykryla v práci dovolenku (ak nejakú máš) resp. normálne odpracovala. PN by som neriešila vôbec - ide len o 4 dni.

mamina7070
10. máj 2023

@silvuskaxy kym nebude prijaty do skolky to si nepisala ci tam nahodou nechodi
urob ako ti radi
@alenah31 ale teda plati to len ak dieta nechodi do skolky resp je prijate od septembra tak to plati do 31.8.

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@alenah31 tak nemusim pockat mesiac aby som mohla ist napandemicku? Ziadam ju v praci? A ako dlho na nej môžem byt? 🙈 Vdaka za trpezlivosť 😀

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@mamina7070 nemame este rozhodnutie ale mal by byt prijaty od septembra

alenah31
10. máj 2023

@silvuskaxy ten mesiac čo všade píšu ty dodržíš - tebe RD končí v júni, o P OČR budeš žiadať v júli. Ide o to, že RP ti bude vyplatený za celý kalendárny mesiac - čiže až do konca - 30.6. Preto môžeš žiadať o P OČR až od 1.7.. Už totiž nebude možné poberať aj RP aj ošetrovné súčasne. Ak ti vezmú dieťa do škôlky až od septembra...vychádza to od 4.9. - môže byť na P OČR do 3.9.

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@alenah31 ďakujem krasne

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@alenah31 este jedna otazka..ked skoncim p ocr mozem ist na PN? Nemam nikoho a maleho nechcem vlacit so sebou po lekaroch..preto som ani cez RD nic neriesila..

alenah31
10. máj 2023

@silvuskaxy áno - tie 4 dni medzi koncom RD a nástupom na P OČR odpracuješ resp. budeš čerpať dovolenku - bude NP aktivované (počas RD je prerušené preto nie je nárok na nemocenské ani ošetrovné ak si na RD hoci PP trvá) - ak budeš na PN nemocenské ti bude normálne vyplácané.

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@alenah31 a p ocr mi bude hned schvalene od 3.7? Kedze 1.7. vychadza na sobotu..

slniecko5
10. máj 2023

Autorka.
A nemáš dovolenku na vyčerpanie? Lebo po RD ja budem mať okolo 40 dní, čo sú cca tie dva mesiace prázdnin. Necerpala som nič do odchodu na MD.

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@slniecko5 nemam dovolenku ani den

slniecko5
10. máj 2023

@silvuskaxy aha, hmm, ok

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@slniecko5 do prace dochadzam 40km..mala som velke brucho, nevladala som soferovat, tak som cerpala dovolenku

alenah31
10. máj 2023

@silvuskaxy daj si ju od 1.7. OČR sa bežne čerpá a je platená aj cez víkend - načo chceš čakať. Ako áno - je to trochu vychcané, ale vôbec by som to neriešila.

silvuskaxy
autor
10. máj 2023

@alenah31 dakujem baby, dufam, ze mi to vyjde..nemozem byt bez príjmu..ziadna z nas..