Nárok na PN v ochrannej lehote

irin123
22. mar 2024

Zdravím. Ku koncu mesiaca mi končí prac.zmluva, ktorú mi nepredĺžia. Chcem sa opýtať, či mám nárok na platenú pn v ochrannej lehote ak som nebola nemocensky poistná 270 dní (chýba mi cca mesiac 31dni).

melanta
23. mar 2024

@irin123 áno, ak máš diagnózu na PN a nastúpiš na PN do 7 kalendárnych dní, bude platená.

bublinka1426
23. mar 2024

ja sa cudujem kolko ludi je zrazu PN ked maju odist z prace. ....uz by mohli tu OL aj zrusit.

irin123
autor
23. mar 2024

@bublinka1426 a teraz si predstav že existujú na sk zamestnávatelia, ktorí dávajú prac.zmluvu na krátku dobu a ty sa dozvieš 31.01 že 1.2 už nenastupiš čo urobíš? Vydzubuju zo všetkým.
Idem na pn lebo po pol roku mám chrbticu v čudu a bolesti ruky od krčnej chrbtice, že nemôžem spať.

Vieš, v zahraničí je platená pn 100% nie ako tu tá almužna 25% prvé dni. Radšej ísť robiť ako pn, ale keď sa nedá tak sa proste nedá.

bublinka1426
23. mar 2024

@irin123 myslim ze vela ludi robi cez bolest. co si nesla skor na PN? niekedy sa problemy maju riesit skor nez ti nedavaju spavat. zdravie mame len jedno a chapem ze kazdy potrebuje peniaze...ale ako pisem narok na PN ma kazdy kto ma diagnozu.

a to co mas za zmluvu ze kratkodoba? nechapem.
to ze existuju odrbavaci, zial asi umoznuje aj stat

a to ze tento stat dava almuznu, za PN a OCR a potom niekde uplne nezmyselne rozdava, o tom pomlcim.

oni ani nechcu aby sme sa dozili dochodku.