Navýšenie hypotéky

25. júl 2023

ahojte, je aktualne mozne poziadat banku o navysenie hypoteky?..priklad zobrali sme hypo 40 000 a potrebovali by sme navysit o 15000..hodnota nehnutelnosti ktoru mame zatazenu je pritom 100 000..prijem mesacny je 2300 eur, ziadne ine pozicky nemame..myslite ze je nejaka sanca ?

zmrzlinka2021
25. júl 2023

Najlepsie ti to povedia priamo v banke, ale ja osobne tomu davam sancu.

ajusa12
25. júl 2023

Ešte závisí vas vek, či nepracujete v zahranici, len zlomok bánk uznava prijem zo zahranicia, výška splátky a a vaše výdaje, ci mate deti...ale určite sa treba ísť opýtať do banky.

autor
25. júl 2023

ja mam 32 manzel 34 a mame jedno dieta, obaja zamestnani v SR

svetlonos
25. júl 2023

@ajusa12
vub uznava zahranicne prijmy, dokonca aj tie na živnosť.

denkabemommy
25. júl 2023

Je šanca ale odporúčam, nech to rieši nejaký dobrý finančný poradca, nie vy osobne 🙂

vikusjk
25. júl 2023

Urcite zbehni do banky a vies to urcite a hned. Co ti mozeme tu na MK poradit, ked je to individualne banka od banky sa moze rozhodnut inak a zaroven beru do uvahy - okrem uz spomenuteho - aj vysku vasej splatky, t.j. v zavislosti od poctu rokov mate nastavenu splatku.
Ak nechces ist do banky osobne, mozes oslovit fin.poradcu a ten ti to zisti a posle ti vsetky informacie.

lubka1508
25. júl 2023

Len si treba uvedomiť že Ti hypotéku nenavýšia za tých istých podmienok aké máte pri pôvodnej hypo. Ale budete mať novú hypotéku na Vami požadovaných 15000 s novými podmienkami.

autor
25. júl 2023

@lubka1508 to mi je jasne

dadis
25. júl 2023

@lubka1508 Suhlasim @autorka treba si dat finacnym poradcom preratat, ci savam viac neoplati zobrat spotrebny uver - vzhladom na aktualne sadzby - kedy vam konci fix, ci treba znova znalecky posudok, poplatky a pod..

snazilka_bio_mamka
25. júl 2023

ja som riešila presne toto isté. Musel by sa proces znova začať. Všetko prehodnotiť, atď, úroková sadzba iná.. nedá sa existujúcu hypo navýšiť iba začať všetko odznova. Ja to budem riesiť spotrebákom,

slniecko5
25. júl 2023

Vo VÚB nám na jar ponúkli akoby dva nezávislé hypo, jedna tá, ktorá už beží by ostala ako je, aj so super úrokom a druhá na samostatnú úverovú zmluvu s novými podmienkami. Nevzali sme to. Ale tá možnosť tu bola. Teda nezlucili by sa to jednej hypo s vyšším úrokom. Treba sa ísť opýtať.

domiklik
25. júl 2023

To navýšia

ruzasipova
25. júl 2023

Navysia. Prijem na to mate, aj vek. Len ako pisali, bude to nova hypoteka s novymi urokmi.

aduskatt
25. júl 2023

banku môžeš požiadať o ďalšiu hypotéku, pôvodnú nenavýšia. Ak máš na založenie iba jednu nehnuteľnosť, tak nemôžeš viac menej žiadať ani tak, že budeš mať jednu hypo v jednej banke, druhú v inej. Môžeš požiadať v inej banke s tým, že pôvodnú budeš musieť vyplatiť (to sa Ti zrejme ale neoplatí, ak máš pôvodnú hypo za lepších podmienok. takže buď novú hypo v tej banke, kde máš terajšiu, alebo zobrať napríklad v stavebnej sporiteľni bez založenia nehnuteľnosti, aj vieš vydokladovať účel, alebo spotrebák (spláky budú ale vyššie, keďže ten je na 8 rokov max a hypo na omnoho dlhšiu dobu.

aduskatt
25. júl 2023

V stavebnej sporiteľni som myslela zobrať tých 15tisíc, aby to bolo jasnejšie

sasa1310
25. júl 2023

Tak v prvom rade je dôležitý príjem, potom hodnota založenej nehnuteľnosti a až potom ti povedia či môžeš navýšiť. Netreba ale zabudnúť, že budete mať aktuálny úrok a pravdepodobne budete platiť aj poplatok za žiadosť o hypo