Necovidová OČR a povinnosť čestného vyhlásenia sociálnej poisťovni

martusik2305
20. okt 2020

Ahojte hľadala som všade no nenašla som, keď som z malým na Očr (je chorý) nie kovidova očerka musím zasielať čestne vyhlásenie soc. Poisťovní?
A druhá otázka zajtra bude 10dni co som s nim doma. Stále nieje OK ma kašeľ a pokračujeme v liečbe čiže do škôlky nemôže. Mam narok na ďalšiu Očr? Alebo ako to riešite vy? Hlavne tie ktorím nemá kto pomôcť? Ďakujem za odpoveď.

veronikaszabova
20. okt 2020

@martusik2305 na platenu OCR mas narok len 10, potom uz je neplatena

smolinka024
20. okt 2020

@martusik2305 nevolala si doktorke? lebo tato klasicka ocr je naozaj len na 10 dni...neviem ci potom ti dr moze vystavit dalsiu ocr opat na to iste dieta, alebo si musis vziat dovolenku z prace...cestne prehlasenie nema "zmysel" podavat, lebo tuto ocr ti ukoncuje doktorka... ale zaujima ma ako dopadnes, tak prosim ak chces/mozes, daj potom vediet ako sa to da riesit...

hradnapani
20. okt 2020

cestne prehlasenie teraz neposielas a v OCR mozes pokracovat, ale bude neplatena. Ak chces platenu, tak musis na den prerusit a potom znova vypisat k lekarke, ale musi tam byt uvedena ina diagnoza.

martusik2305
autor
20. okt 2020

@veronikaszabova aj keď budem mať 1 deň dovolenku a potom inú diagnózu? Lebo sa nám pridružilo toho viac 😏

veronikaszabova
20. okt 2020

@martusik2305 ak bude doktor ochotny a da ti inu diagnozu, tak ano.

martusik2305
autor
20. okt 2020

@smolinka024 dám vedieť

sylvine
20. okt 2020

@martusik2305 ja som mala so syncekom v septembri ocr a po odovzdani ukoncenej ocr do soc.poistovne mi pisala pracovnicka a poziadala ma, aby som vyplnila aj cestne prehlasenie presne na dobu, ktora bola aj na ocr