Nedoplatok RTVS

10. sep 2023

Ahojte, prišla mi takáto memilá výzva na úhradu nedoplatku od RTVS.
Samozrejme, že "zabudli" uviesť kontakt v prípade otázok.
Obdobie 2014-2023...je v tom započítané aj obdobie keď sme dom EŠTE alebo UŽ nevlastnili. Vlani sme ho predali.
Žiaľ bločky i zaplatení už nemám , keďže to ide až do roku 2014.
Inak počas celého tohto obdobia sme nikdy nevlastnili TV príjmač ani rádio.

Ako by ste mi odporučili postupovať ďalej?
A čo premlčacia doba? Tá je tuším cca 3 roky.

kat_
10. sep 2023

premlcacia doba ano, na to sa odvolaj a zaplatis len 3 roky... ze ste nevlastnili televizor je uplne jedno, poplatok je viazany na pripojenie elektriny

maca1984
10. sep 2023

Nemusíš vlastniť tv a rádio, stačí mať zapojenú elektrinu. Premlčacia lehota tam je, odvolaj sa a zaplatíš 3 roky.

nelca0510
10. sep 2023

Nuž,bola elektrika,mohlo byť rádio aj TV. Treba sa odvolať a zaplatíš za tie 3 posledné roky. Zvyšok sa odvolať na premlčanie.

lenka098123
10. sep 2023

Dobrý deň, nám to tiež prišlo, dokonca od roku 2008. Aký konkrétny zákon hovorí o premlčacej dobe, aby som vedela formulovať odvolanie. Za posledné tri roky máme uhradené všetko.

tetapetra
10. sep 2023

Tam platí premlčacia doba, ja som tak platila asi pred 2rokmi keď najdem mail, tak ti pošlem

janula94
11. sep 2023

@tetapetra môžeš poslať aj mne? Ďakujem.

autor
11. sep 2023

@tetapetra Ahoj, nenašla si prosím ten email? Dnes som tam volala a keď som sa pýtala ohľadom tej premlčacej doby, tak pani reagovala..."čožee...aká premlčacia doba"?

tetapetra
11. sep 2023

Našla poslala som ho aj babám. Písal mi ho právnik

majuska3521
12. sep 2023

Nemám síce skúsenosť ale podobná diskusia už bola a tiež jej tam napísali o premlčacej dobe

gretaaa
14. sep 2023

Aj nám sa toto stalo nedoplatok vyše sto eur ..predali sme byť bývali pol roka u svokrovcov a potom prišlo toto nedoplatok no žiaľ museli sme zaplatit lebo sme sa neodhlasili keď sme byť predali

nikol.l
2. nov 2023

@tetapetra Ahoj, prosím mohla by si ten e mail poslať aj mne🙏

tetapetra
2. nov 2023

@nikol.l poslala som

moniikka
2. nov 2023

@tetapetra ahoj, mohla by som ta aj ja poprosiť o ten mail. Ďakujem