Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nepravdivý udaj o príjme na zníženie výživného

alicka850
23. okt 2014

Ahojte, potrebujem poradiť v jednej veci. Prišiel mi od exmanzela navrh na zníženie vyživneho, čo by som brala, ale zarazilo ma , že uvadza nepravdive udaje o svojom prijme. Od rozvodu si dokončil externe vysoku školu a teray udava prijem už s vysokoškolským titulom asi o 300e nižší ako v čase, ked sme sa rozvadzali a mal iba strednu školu. Finta je v tom, že sa zamestnal vo firne svojej novej manželky na pomerne vysokej pozícii. Kedze je to takto a ona je konatelka, može mu potvrdiť kolko chce. Da sa nejako dokázať, že to potvrdenie je účelové?

zutera
23. okt 2014

Jo moja,s tím asi nic neudelaš. 😠 .Byla jsem v podobné situaci,ale u soudu jsem řekla jak se věci mají-muj ex měl vydělávat jen asi 180-200€ a sudkyně mu řekla že když má vyživovací povinnost tak ať si nejde zaměstnaní priměřene jeho vzdělaní a životní situaci a bylo🙂 .I se odvolal ale ničeho nedosáhl.Jen mě platí na 8letou dcerku 90€

bonaqa2013
23. okt 2014

@zutera na 8 roč. 90 e. to nie je tak najhoršie. Mne na 20 roč. syna 150e.
Najlepšie by bolo keby si mala na súde právnika. Inak mne právnik vravel, že takéto finty na súdoch poznajú, len či to potom aj tebe zohľadnia, že exmanžel klame.

bonaqa2013
23. okt 2014

Ešte ma napadlo, oni sú už manželia? Tak ty z toho možeš len a len získať. Pretože oni majú firmu, určite aj nejaké majetky, pozri sa na Katastrálny portál, popozeraj na internete - či mu nepribudli nejaké majetky. Moj tiež chcel znížiť a našli sme že pred niekoĺkými rokmi kúpil v inom meste budovu za 8 mil - takže žiadne zníženie nebude, sudkyňa už avizovala zvýšenie, v nov. by malo byť rozhodnutie. Takže nedaj sa dobehnúť. Doporučujem právnika, popýtaj sa známich či nevedia o nejakom dobrom. Dajú mu zníženie, že sa mu aj panenky prekrútia z tej sumy.

alicka850
autor
23. okt 2014

@bonaqa2013 dakujem, ano ,oni uz ssu manzelia,ale v tych firmach bola ona ako spojumajitelka uz pred manzelstvom.

mirica
23. okt 2014

@alicka850 ...v tvojom prípade je tam viac hladísk..
1.) ak zmenil zamestnanie dobrovolne a nedostal výpoved v tom starom , súd to nebude brať do úvahy
2.) ak má novú manželku , tak zo zákona sa podiela na životnej úrovni svojej manželky, a dieťa zase na jeho
v praxi to znamená , že súd bude brať do úvahy aj príjem jeho manželky , prípadne zisky jej firiem.
3.) od posledného určenia výživného prešla nejaká doba, a aj náklady dieťa sa zvyšujú .

takže podaj protinávrh na zvýšenie výživného, a žiadaj zdokladovať na súde aj príjem jeho manželky....

jhalena
23. okt 2014

@alicka850 Mozes skusit najst hospodarenie firmy, v ktorej robi na http://finstat.sk, ci vykazuju zisky a ci sa firme dari tak zle, ze plat, ktory dostava nezodpoveda funkcii.

bonaqa2013
23. okt 2014

Ešte jedna veľmi doležitá vec, dieťa by malo mať takú istú životnú úroveň ako rodičia. A nemajú aj dieťa? Deti musia mať rovnakú životnú úroveň. Len sa pekne pohrab na internete a možno budeš prekvapená. daj si jej meno, potom jeho meno a hľadaj aj niekoľko rokov dozadu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli