Nestihol som podpis na Úrade práce

peters3
27. júl 2018

Zdravím, dnes som mal ist na úrad práce (vedel som o tom a nezabudol som) len som bol na kontrole ba endokrinologii a myslel som si že to stíham ale keďže úrad práce bol len do 12tej a bol dnes piatok na cestách to hustlo, nejako som to (asi o 5minut ) nestihol a keď som tam prišiel, už tam nikto nebol ..
Tu endokrinologičku mám v inom meste ako UP.

Chcem sa spýtať, neviete či mi to ospravdlnia, mám aj razitko, že som naozaj bol u tej lekárky ..

Máte nejaké podobné skúsenosti? ak áno, ako ste dopadli? Vopred ďakujem 🙂

lubkavargova1
27. júl 2018

Nuz pokial mas potvrdenie, ze si bol u lekara tak mali by ti to uznat. Normalne v pohode zajst na urad v pondelok a povedat. Inak na preukaze zvykne pisat aj meno a telefonne cislo pracovnicky ku ktorej patris a pokial vies, ze to nestihas, tak by bolo fajn zavolat a oboznamit ju. Aspon u nas je taky zvyk a nikdy s tym nebol problem. U nas je este taka vec, ze zvyknu pockat 7 dni a az tak konaju. Nikdy clovek nevie co sa mohlo stat.

alex49
27. júl 2018

od lekára ti ospravedlnia, teda mali by, ale nabudúce nahlás ak pôjdeš na plánovanú kontrolu.

zuzanka.zuzu
27. júl 2018

@peters3 úplne v pohode, ja som asi 3x prišla v úplne iné dni po termíne (a aj niekoľkokrát pred termínom 😀 ) a len som sa ospravedlnila, že z dôvodu XY som neprišla, ani papier, ani pečiatka, ani nič, proste som sa spoliehala na človečinu 😉 ak máš nejakú prísnejšiu úradníčku, ktorá má rada poriadok vo veciach, tak si jej mohol aspoň cinknúť...

whatever1
27. júl 2018

Tazko povedat... Ja by som pre istotu poslala hned teraz email, kde by som oznamila ze som sa dnes nemohla dostavit lebo som bola na vysetreni. Neviem ako na sk ale momentalne zijem v cechach a tu sa absencia musi oznamit hned v dany den..

nice202
27. júl 2018

Potvrdenie od lekára ti treba a odnesie to tam. Inak ťa hneď vylúčia

peters3
autor
27. júl 2018

@whatever1 Myslíš že mi to pomôže? keď tam aj tak nikto nebol už po 12tej? Predpokladam že si to prečítajú aj tak v pondelok ráno. Ako podarilo sa mi nájsť emailovú adresu, tak tam nie je problém napísať ale kým si to prečíta, tak už tam aj tak v pondelok budem 🙂

peters3
autor
27. júl 2018

Inak veľmi vám všetkým ďakujem, trochu ste ma upokojili, nevedel som čo od toho mám čakať. Ešte sa mi nestalo že by som sa nedostavil v stanovenom termíne, preto som sám nevedel čo mám robiť,, Nezavolal som, lebo som si myslel do poslednej chvíle že to ako tak stihnem.. len posledný semafór ma zdržal a preto som sa omeškal, inak by som bol presne o 12tej ale ešte som mal takú nádej že ju tam nájdem, že si bude upratovať na stole alebo čo ešte,, no žiaľ už tam nebola..

rebeka25
27. júl 2018

@peters3 ono to ze strankove su do 12tej. neznamená, ze na urade uz nikto nie je. Pracovná doba im o 12:00 nekončí ;)

blue_eyes
27. júl 2018

Treba doniest listok od lekara....piatkami su hlasenia do 12.00

blue_eyes
27. júl 2018

@rebeka25 mozno si pani vzala priepustku...

peters3
autor
27. júl 2018

Ja som aj klopal a keď už som bol v budove, tak som skúšal aj volať, v kancelárii zvonil síce telefón ale nikto ho nebral.. predpokladám že v piatok sa už ponáhlala pani domov a to ma v tom frmole nenapadlo :/

rebeka25
27. júl 2018

@blue_eyes Samozrejme ta konkretna pani mohla byt kdekoľvek... ja som len reagovala na to ze o 12 nebol nikto v urade

blue_eyes
27. júl 2018

@rebeka25 v urade urcite boli este zamestnanci...no pani nemusela...nikto ho nevyradi, to sa stava casto

whatever1
27. júl 2018

@peters3 ahoj, je jedno kedy si to precitaju, dolezite je ze si to poslal este tento den. Pokial je to aj na sk tak ze sa musi oznamit absencia ten isty den tak toto by malo stacit.Drzim palce nech ti to dobre dopadne

michelle567
27. júl 2018

V piatok su sice uradne hodiny do 12, no ich prac doba je stale do 15. Pripadne da sa do 14, ak nie su v minuse s dochadzkou...o 12 zacina obedna prestavka tak pani mohla ist na obed, poobede vacsinou skenuju dokumenty a nahadzuju udaje do systemov pripadne riesia ine ulohy od vedenia, rozne statistiky atd

evittam
28. júl 2018

@rebeka25 To je sice pekne ale uz sa dnu nedostanes. Aspoň u nas nie.
@whatever1 Mne pracovník povedal, ked som mu chcela nieco poslat mailom, ze oni maily nečítaju. Som skoro odpadla-kuva tak na co ma potom ten mail uvedeny?! Toto ja povedat klientovi a ten sa stazuje tak mam pekný problém. Ale co môžeme čakať od uradnikov co si myslia,ze nad nich nie je. Cest vynimkam.

baaambulkaa
28. júl 2018

Podla mna je to všetko o povahe pracovnika, ja som minuly mesiac zabudla prist, prisla som o dvs dni neskor a v pohode

peters3
autor
30. júl 2018

Ahojte, tak už to mám za sebou, bol som tam hneď ráno, najskôr sa na mňa pozerala a asi uvažovala že čo s tým ale potom nechcela vidieť ani ten papier od lekára a bolo to v pohode, takže som rád. Osobne si myslím tiež ako tu už niekto písal, že dosť záleží od človeka a ak by to bola nejaká prísnejšia a namyslená tak by mala XY dôvodov.. (prečo som nezavolal, neposlal mail, nepreložil si termín.....) Takže je to dosť o šťastí na koho človek natrafí 🙂

Ešte raz všetkým ďakujem za rady a osobné skúsenosti, dosť ste ma upokojili lebo som sa bál že ak neprídem v daný deň ide to cez PC a automaticky ma vyradia alebo čo... a to by bola kvôli pár minútam škoda.

Ps. ďalší temín mi dala pre istotu na stredu 😅 😂 😂

whatever1
30. júl 2018

@peters3 tak to som rada. Ozaj je to o ludoch😃

eda1234
12. okt 2023

Dobrí večer prajem🙂 no ako že viem že budeťe s toho na fúúha ale mala som ísť na podpis 9.10
Len že ja som úplne zabudla a len preto lebo som bola chorá a mam aj syna ktorí bol chorí a je aj do teraz prosím vás pekne 🙏keby som šla zajtra dalo by sa to niek viriešit.?, Ďakujem za pochopenie 🙂