Občiansky preukaz po svadbe

jannie25
12. sep 2022

Dobry den,po svadbe som si dala spravit novy OP s novym priezviskom a stary OP mi zatial nechali. Mozem uzatvorit kupnu zmluvu na auto so starym OP,ak mi este nevydali doklad? Mate niekto s tym skúsenost? Dakujem

e1i
12. sep 2022

@jannie25 datum platnosti noveho op zacina dnom podania žiadosti.

jannie25
autor
12. sep 2022

@e1i tzn ze nemozem teraz nic robit so starym OP hoci mi ho nechali u seba?

e1i
12. sep 2022

@jannie25 nie. Mne napr po svadbe stary hned odobrali a iba papier ziadost o vydanie som mala a tiež som nič nemohla vybaviť, ani banku ani postu ani nič

jannie25
autor
12. sep 2022

@e1i lebo len mi je cudne,ze mi nechceli zobrat moj stary OP...vraveli,ze potom,ked dostanem novy musim odovzdať stary a dokonca mi povedala,ze mozem aj cestovat,aj na hranicnej kontrole som nemala ziadny problem.

denden77
12. sep 2022

ziadne zmluvy by som neuzatvarala, kedze ten stary OP je neplatny 🤷‍♀️😊

biaa
12. sep 2022

@jannie25 ja som dávnejšie menila priezvisko, nie sobášom a kým mi vystavili nový OP dali mi tlačivo pokial by má niekde niekto kontroloval že mám občiansky vo výrobe ale stary určite pouzit nemôžeš

bashee
12. sep 2022

@jannie25 dostala si papier jtory sluzi ako nahrada noveho op (ziadost o novy op). Stary odovzdas ked prides po novy.

jannie25
autor
12. sep 2022

@bashee nedostala som papier ako nahradu OP,iba ziadost o vydanie noveho OP a bol mi ponechany stary OP,ktory odovzdam,ked si pojdem po novy

evaachesa
12. sep 2022

Logicky nemôžeš.