Občiansky preukaz pre deti do 15 rokov

bela30
22. máj 2022

Chcem sa spýtať, či občiansky preukaz, ktorý zasielal štát automaticky deťom na adresu do veku 15 rokov bez fotky platí aj na cestovanie, nakoľko dcéra ide so školou do Maďarska a nie sme si istí, lebo všade sa píše niečo iné, niekde dokonca, že treba ešte jeden za 4,50 e. Máte niekto skúsenosť ako to vlastne je? Ďakujem za odpovede.

zuzanaete
22. máj 2022

Na cestovanie treba mat pas alebo op s fotkou. Ten bez fotky nesluzi ako cestovny doklad.

poleva
22. máj 2022

@bela30 presne pisu v liste na co ten preukaz sluzi...na elektronicku komunikaciu...napr.s poistovnou, atd...urcite nie ako cestovny doklad...kedze je bez fotky...bohvie ci to vobec využijeme

bela30
autor
22. máj 2022

Ďakujem vám za odpovede ženy.

aliziana
22. máj 2022

Baby, a kedy toto štát posielal? Nie že by mi to chýbalo, nakoľko sme nedávno vybavovali ten s fotkou, ale moje dieťa žiadny op bez fotky nedostalo...

poleva
22. máj 2022

@aliziana na jar...ale znama teraz dostala

macalau
22. máj 2022

My sme nevybavali nič, prišlo to teraz a v auguste má 15.

zuzanaete
23. máj 2022

@aliziana Posielali/posielaju postupne. Ak si dobre pamatam, tak ho mali posielat len tym, co nemaju s fotkou.

aliziana
23. máj 2022

@zuzanaete pozerala som si to, podľa tohto som pochopila, že by to práveže mali poslať aj pre tých, čo majú s fotkou, no ok, budem čakať, za mňa zbytočnosť...