OČR a Mikuláš

4. dec 2023

Som s dieťaťom na OČR ,už druhý týždeň,kontrolu máme až ku koncu týždňa,jeho zdravotný stav je už celkom fajn,chcem sa spýtať ,u nás meste bude zajtra Mikuláš,keby tam s ním idem ,môžem ,či nemôžme vôbec nikam ísť?Keby nás videl napr.niekto z práce ,či môžu byť z toho následky

elenka.k
4. dec 2023

môžeš, ak sa nebojíš kontroly od sociálky ,
z roboty predsa nevedia kedy má dieťa vychádzky - či deti nezvyknú mať vychádzky?

autor
4. dec 2023

@elenka.k veď toto práve neviem,ešte nikdy som nebola na očr preto zisťujem

melanta
4. dec 2023

@elenka.k deti nemajú vychádzky a ani nemajú kontroly z SP. Ale ak je dieťa zdravé, nemá oslabenú imunitu po chorobe a môže ísť medzi kopec detí a ľudí na Mikuláša, tak mne osobne by bolo trápne byť doma na OČR.

melanta
4. dec 2023

Autorka - nie, choré deti nemajú kontroly, ani ľudia na OČR.

autor
4. dec 2023

@melanta kvôli diagnóze mu dr nariadila kontrolu až po 10 dní,len už sa mu je podstatné fajn a hlavne dlho doma,tak ,že či hodinka vonku je v pohode

elenka.k
4. dec 2023

@melanta fakt, to som nevedela,

moonlight1210
4. dec 2023

Ty nie si PN, ale OCR a OCR ti plati stat, nie zamestnavatel. Takze toho to trapit nebude. A kolegovia netusia, ako ma dieta urcene osetrovanie do lekara. Kolkokrat lekar povie, ze ak sa dieta citi dobre a nema teploty, kludne vychadzky na cerstvom vzduchu mozu byt, lebo su prospesne.

melanta
4. dec 2023

Hodinka vonku je v poriadku, čerstvý vzduch pomáha. Ale ak nariadila kontrolu až po 10 dňoch, tak je rozdiel ísť von na prechádzky a je rozdiel ísť medzi množstvo ľudí s oslabenou imunitou. Ale rozhodnutie je na tebe. Ako sme napísali, kontroly sa nemusíš obývať.

ibrunova
4. dec 2023

Mne by to bolo trápne, ísť do mesta na Mikuláša s dieťaťom,s ktorým som OČR a nechodím do práce.

zobaka
4. dec 2023

mozes ist, ale ak by ta niekto stretol z prace, moze intrigovat, ze do roboty nechodis, ale v zime sa trajdas po vonku s dietatom, s ktorym si na OCR, otazne je, ci je uz ozaj doliecene, vonku je dost zima a akych mas kolegov a zamestnavatela, keby si ich stretla

januska12323
4. dec 2023

Na OCR sa nič nekontroluje. Išla by som jedine keď bude menej ľudí, nepotrebuješ aby sa dieťa zase nakazilo. Kolegovia nech si myslia čo chcú.

martinkatinka
4. dec 2023

Tak mozes ist dnes/zajtra na kontrolu a dat sa vypisat aj skor, ak je dieta fit. Potom mozes ist s nim aj na Mikulasa.

hradnapani
4. dec 2023

kontrol sa bat nemusis, skor z toho budu klebety, ak ta tam uvidia prajni kolegovia. Ale dieta mozes osetrovat kde len chces, aj na druhom konci republiky u starych rodicov (napriklad).

tahomi
4. dec 2023

No bola by som nadsena z kolegyne, ktora je na OCR, ale zaroven s dietatom ide na Mikulasa. Tak bud - alebo.

elenka.k
4. dec 2023

ne jedná mamina radšej urobí radosť svojím deťom, ako by ju zaujímali reči,
autorka ak dieťa nie je choré, choď, nevedela som to s kontrolami .
A radím ti , vymaž to, lebo budeš mať ataky od "dokonalých" mamičiek

tamta
4. dec 2023

Nesla by som. Svedomie by mi nedalo..

petulda333
4. dec 2023

Vam niektorim riadne sibe! Je na ocr,dieta uz chore nie je,ale ma byt este doma. Preco by mala mat vycitky svedomia? To ma sediet doma? Moje deti ked su chore,tak chodime aj von aj sama dr nam odporuca cerstvy vzduch. Boze. Autorka,normalne chod a uzite si to

anabela2111
4. dec 2023

Ak to zdravotný stav dieťatka dovoľuje, kľudne choď. Nikde nie je napísané, že sa nemôžete pohnúť z domu. "Prajné" kolegyne a závistlivých ľudí by som neriešila, je to tvoja vec, tvoje rozhodnutie, každý nech sa stará sám o seba ✌️

autor
4. dec 2023

@petulda333
@anabela2111
Ďakujem áno ,dr odporučila po pominuti horúčky čerstvý vzduch na kratšiu chvílu...čo by zodpovedalo z diaľky vidieť Mikuláša,samozrejme nie v hluku veľa ľudí,keby ide o staršie dieťa ani neriešim ,ale je to malý skôlkarik ,ktorí už pár dní žije týmto dňom,keďže aj v škôlke s pani učiteľkami robili čižmičky a podobne

autor
4. dec 2023

@martinkatinka ahoj ale prečo keď dr povedala pondelok pred týždňom sme boli 1 x u dr,v piatok na kontrole a následne určila ďalšiu kontrolu až teraz v štvrtok,s tým čo som písala vyššie ,odporučené prechádzky na kratšiu chvílu po pominuti horúčiek

martinkatinka
4. dec 2023

Ja ti len pisem, ze mozes ukoncit OCR aj skor, ak je dieta zdrave. Potom nemusis riesit nic okolo toho, ci sa hodi alebo nie.

autor
4. dec 2023

@martinkatinka ďakujem ,áno máš pravdu

fiafia
4. dec 2023

Keď si ocr môžeš ísť kde chceš, nikoho to nezaujíma to nieje PN. Akurát ak je školák tak by som to zvážila, lebo to dosť zle vyzerá,že do školy nie a na verejnú akciu kde je milión ľudí áno... taktiež by som tam nechcela stretnúť kolegyňu,ktorá má zastupuje....