OČR, keď je detia zdravé

aleks84
13. mar 2023

Dobrý deň!

Vie prosím niekto poradiť v tejto veci?

Matka dieťaťa musí vycestovať do zahraničia starať sa o chorého otca (OCR).

Otec dieťaťa chodí do práce na viac dní mimo SR (pracuje pre slovenskú spoločnosť). Preto musí otec dieťaťa ostať s dieťaťom doma a nemôže ísť do práce.

Môže ísť otec v takej situácii OFICIÁLNE na OCR (nakoľko OCR je starostlivosť o CHORÉHO člena rodiny), aj keď je dieťa zdravé?

Prípadne, vie niekto ako sa takéto situácia oficiálne rieši? Alebo ako ste vy postupovali v takýchto situáciách...

Za každú info, či radu ďakujem!

patka06
13. mar 2023

Dovolenka alebo neplatené voľno
OČR nie

andrea_82
13. mar 2023

Matka je s dietatom doma? Nenapisala si, ake stare je dieta.

w3ronika77
13. mar 2023

ked som bola v pôrodnici, muž dostal OČR na zdravé dieťa, (ktoré bolo vo veku, že nechodilo ešte do školky),ale či sa to vzťahuje aj na takúto skutočnosť neviem. Ale skús si zavolať na infolinku socialnej poisťovne, určite ti poradia

kamatopo
13. mar 2023

Určite nie.

lilianka28
14. mar 2023

Na zdravé dieťa jedine vtedy, ak ochorie osoba, ktorá sa inak o dieťa stará. Preto je to možné, napr. keď je žena v pôrodnici a muž si berie OČR na zdravé dieťa.

guiseppinka
14. mar 2023

Len este by som si overila, ze ci aj matka dietata dostane ocr do zahranicia... Ked som zistovala ja, lebo som potrebovala mamu k mojim detom, tak mi na socialke povedali, ze jej to nezaplatia... Je to sice vztah babka x vnucata, nie dcera x otec, ale aj tak by som sa spytala...
A ocr na zdrave dieta? Asi zalezi od dr...

milanemila
14. mar 2023

@aleks84 ja by som si vzala dovolenku ak to ma byt nejaky tyzden/dva.

kika2565
14. mar 2023

@aleks84 keď vám to dá vaša doktorka tak soc. Poisťovňa to nerieši,lebo ocr je vystavená lekárom.