OČR na syna

brankovamama
26. apr 2023

Ahojte, od zajtra mi vypísala pediatrička očr na syna, dala mi ten prvý papier, fialovej farby. Ten mám odniesť do práce. Ale teraz mi napadlo, či sa nedáva aj také to potvrdenie ku koncu mesiaca pre sociálnu poisťovňu. Mala by som s ním byť doma do utorka a v nedeľu je akurát posledný deň v mesiaci. Na pnke som bola pred 7 rokmi a marí sa mi, že sa to dávalo. Nemalo by sa aj pri očr?

evinqua
26. apr 2023

Ak myslíš tzv prechodku tak pri ocr sa nenosi ako pri pn. Po príchode do roboty z ocr das dvojharok/fialová a biela stránka, na prvej fialovej je zač.a na druhej bude termín ukončenia potvrdený od dr.

brankovamama
autor
26. apr 2023

Áno, prechodku myslím. Takže ten fialový papier nemám ešte zaniest do práce? Až keď mi skončí očr?

rakywanda
26. apr 2023

Mne nevyplatili OCR, sociálna poisťovňa ma upozornila na povinnosť predložiť im prechodku. Dodatočne som to musela riešiť.

lilinka88
26. apr 2023

@rakywanda pri očr prechodka nie je.

rakywanda
26. apr 2023

@lilinka88 tiež som si to myslela. Platí to co som písala vyššie, bez prechodky by mi ju nevyplatili. Chceli ju, vybavila som im ju.

lilinka88
26. apr 2023

@rakywanda klasická očr do 14 dní má začiatok a koniec, dve fialové tlačivá a žiadnu prechodku nie je nutné dávať, ani neexistuje, max môžeš doložiť od dr na výmennom lístku potvrdenie,že očr trvá.
Sú prípady,kedy sa to tak robí. Pri osetrovnom cez stránku SP (nie tlačivo od dr) sa dáva čestné vyhlásenie na konci mesiaca. Inak pri klasickej chorobovej očr to naozaj nie je potrebné

rakywanda
26. apr 2023

@lilinka88 veď prechodka (ľudovo povedané) je potvrdenie o trvaní PN, či OCR.

lilinka88
26. apr 2023

@rakywanda áno, v rozhodnutí táto formulka je,ale nikto to nerieši. Ak to nedolozis, počká sa na ukončenie a vyplatí v najbližšom termíne.

rakywanda
26. apr 2023

@lilinka88 mala som ju riadne ukončenú asi v druhý deň nasledujúceho mesiaca,
cca dva mesiace peniaze nechodili, volala som na pobočku a tam mi povedali presne tuto formulku. Lekárka sa tiež čudovala, že nikto to nikdy nežiadal. A predsa , nejaká pracovníčka zo SP na tom trvala.

lilinka88
26. apr 2023

@rakywanda ale pred tým zvýrazneným je jasne napísané,že ak diel II nebol predložený,nárok na výplatu vzniká.... Čiže tebe ten nárok vznikol tým,že si doručila diel II. Asi si len natrafila na príliš aktivnu pani, lebo naozaj prechodky pri očr nie je treba

janka2501
27. apr 2023

@rakywanda prechodka sa pri OCR nedava nikdy

rakywanda
27. apr 2023

@janka2501 a vidíš, potvrdilo sa, nikdy nehovor nikdy...