OČR otca v prípade, že mama je na RD, ale zo zdravotných dôvodov sa o dieťa starať nemôže

avocmada2
13. máj 2020

Prosim o radu. Momentalne som na RD s 1,5 rocnou dcerkou.Ale koli zdravotnym komplikaciam v 2. tehotenstve sa o nu nemozem plnohodnotne starat. Mohol by si moj muz zobrat na mna OCRku s tym ze by bol doma so mnou prvych 10 dni potom by vycerpal par dni dovolenky a opat by siel so mnou na 10 dni na OCR?Tak aby opat dostal 55 % zo SP?Pripadne ak mate podobnu skusenost ako ste to riesili? DAKUJEM.

christie11
13. máj 2020

Popisem ti moju situaciu. Mala som zlomenu nohu,na ktoru som vobec nemohla stupit a rodila som sekciou. Do toho starsia (3 roky) ochorela takze bola doma. Mazel bol na ocr so mnou 10 dni a hned nasledne aj s nou 10 dni. Ale jeho lekarka s tym mala velky problem ho vypisat,ze socialka to preskumava ak je viac ocr. Kontaktovala som svoju reviznu lekarku a ona mi vysvetlovala ze musim to mat velmi dobre dolozene lekarskymi spravami (napr. Ze na tu nohu vobec nemozem stupit a kvoli rane nemozem zasa skakat na jednej nohe). Na jednu osobu mozes v priebehu jedneho kalendarneho mesica vybrat ocr iba raz. Odporucam kontaktovat tvojho osetrujuceho lekara,on najlepsie pozna tvoj stav

evittam
13. máj 2020

@christie11 Na OCR nevypisuje lekár toho kto ide na OCR ale bud pediater ak ides na OCR s dieťaťom alebo tvoj lekar ak ide na OCR s tebou.

christie11
13. máj 2020

@evittam suhlasim.mame s muzom spolocnu lekarku,preto vedela o vsetkych okolnostiach.aj tak by osetrujuci lekar avocmada2 by vedel najlepsie posudit ci splna narok na celodennu starostlivost