OČR pred schváleným predĺženým rodičovským príspevkom

maculik38
13. jún 2021

Ahojte mamičky chcem m sa spýtať ci ste niektorá boli na OCR s dieťaťom kým ste čakali na rozhodnutie z posudkovej ohľadne predloženého plateného rodicaku. Malý bude mať 3 roky a podávam si a predĺžený rodičakale keďže som sama na neho nemôžem byť bez peňazí 3 mesiace kymmi príde schválenie tak by som s nim šla na OCR ale neviem ako to funguje. Do práce nemôžem nastúpiť nemám ho sky nechať na ten čas. Ďakujem za odpoveď

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maculik38
autor
13. jún 2021

@evamarek77 áno ma zdravotné problémy bývalý 0lati 70€ mesačne viac sa nestará a nájom sa sám nezaplatí skúsim ešte sa spýtať na pandemicky. A ešte otázka prečo je OCR len 10 dní? To ako za 10 dní je dieťa zdravé z každej choroby?

chrumka120
13. jún 2021

@maculik38 už je 14 dni a môžeš ostať aj dlhšie ale nemáš to platené

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maculik38
autor
13. jún 2021

@evamarek77 som zamestnaná ale ešte na RD

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrumka120
13. jún 2021

@evamarek77 v reále je 14 dni, už to mame aj odskúšané

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrumka120
13. jún 2021

@evamarek77 máš na to nárok pri akejkoľvek diagnóze aj lekárovi, my sme boli s obyčajnou chrípkou

maculik38
autor
13. jún 2021

@evamarek77 ďakujem pekne skúsim sa popýtať u našej pediatricky a niečo vymyslím

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matafri
13. jún 2021

@maculik38 ja viem tak ze moze trvat aj dlhsie teda po tych 14 dni dalsich 14 dni... ale musi to byt uz na dalsiu diagnozu. Skus sa dohodnut s lekarkou. Nemas v zamestnani este nejaku nevycerpanu dovolenku aby si ten cas mohla pokryt aj takto?

alenah31
14. jún 2021

@maculik38 na pandemický RP nárok nemáš - na ten majú nárok matky, ktoré čestne prehlásia, že po RD nemajú nárok na iný príspevok alebo dávku - a to ty máš, si zamestnaná a máš sa kam vrátiť. Ostatne ty si povinná zo zákona min. mesiac pred koncom RD oznámiť zamestnávateľovi svoj návrat. Zamestnávateľ musí s akýmkoľvek tvojim "nenástupom" po tvojej RD súhlasiť.
Ale veď ty máš nárok na pandemickú OČR pokiaľ tvoje dieťa nie je zapísané v žiadnej škôlke či inom podobnom zariadení - toto stále platí kým neskončí mimoriadna situácia. - rovnako ako pri pandemickm RP. Pokiaľ by tvoja pandemická OČR bola nižšia ako teraz berieš RP SP ti do jeho výšky bude doplácať rozdiel. Oznám nástup do práce - zároveň v ten istý deň ako by si do práce mala nastúpiť požiadaj o pandemickú OČR - do práce sa vrátiť musíš - aby si mala nárok na platenú OČR musíš mať aktívne NP a to ako soba na RD nemáš.