Odmietnutie PCR testu

22. okt 2021

Dá sa nejak zrušiť termín pcr testu? Dnes nás objednali na pondelok hneď na rano aj so synom, ja na testy pojdem ale syna už nechcem testovať, radšej s ním ostanem dlhšie v karantene. Je potrebné nejako zrušiť termín, dať vedieť že on nepríde?

dollyzv
22. okt 2021

Pcr sa vraj nedá..teda aspoň nie cez stránku,a dovolať sa tam je skoro nemožné . Že človek proste nepríde..

nevestickka
22. okt 2021

Toto som presne riesila. Na NCZI mi povedali, ze ani oni to nevedia zrusit, jedine RUVZ. Ze tam treba volat, skusat (no mne sa za 2 dni nepodarilo dovolat) a len oni to vedia zrusit. Ze mam zavolat kludne aj uz po termine testu, len sa nemam na to vykaslat, lebo vraj potom ten termin zostane visiet v systeme a mohol by byt problem, ak by sa dana osoba chcela prihlasit v buducnosti na dalsi test, system by to zablokoval...

jana_eyre_2
22. okt 2021

https://korona.gov.sk/testovanie/ako-prist-na-t...

Práve dnes som to riešila.. včera panika v škole, nejaká pani učiteľka pozitívna, karanténa dcéry... Dnes informácia že bola na znova na PCR a vyšiel negatívne, na odporúčanie ministerstva karanténu deťom rušia s okamžitou platnosťou.. my sme už ale mali vyklikany test pre dcéru, tak som to cez tento link zrušila - ešte mi nevolali, tak predpokladám že v pondelok zavolajú.. totálny chaos a ja som zaskočená že PCR môže vyjsť falošne...

autor
25. okt 2021

@jana_eyre_2 ahoj, dakujem už som to zrušila cez neho