Ako postupovať pri žiadaní odškodnenia od vinníka autonehody?

viki181818
14. jún 2019

Dobrý deň, s bývalim priateľom sme havarovali na aute. Mam 3 zlomené stavce, čiže to sú trvalé následky Pás som nemala. V čase nehody som nebola plnoletá, teraz už som. Súd sa ešte nekonal, vyšetrovateľ mi nevolal ohľadom výpovede. Žiadam aj bolestné od poistovni, no všetko stojí. Chcem sa opýtať, ako mam postupovať, keby chcem žiadať od vinníka autonehody finančné odškodnenie a koľko od neho môžem požadovať ? Ked chcem sa s nim súdne riesit odškodnenie, potrebujem právnika alebo advokáta ? Alebo to môžem riešiť aj mimo súdne spísaním oficiálnej dohody ( zmluvy ) s vinníkom ? Keďže jemu hrozí 3-5 rokov vezenia ( čo nechcem) nezmení toto žiadanie rozsudok ?

ivkazba
15. jún 2019

1. Bolestné od poisťovne? Ak máš úrazové resp životné poistenie, tak môžeš žiadať plnenie. Keďže si však nemala počas jazdy pás, čím si porušila vyhlášku o cestnej premávke a zároveň si sa nezabezpečila proti úrazu, tak predpokladám, že poisťovňa nič plniť nebude. Poistený totiž má určité povinnosti, ktoré ty si nedodržala tým že si nemala pás. Ak poistenie nemáš, nemáš čo žiadať od poisťovne.
2. Od vinníka bolestné žiadať môžeš. Určite si k tomu najmi právnika, lebo podľa spôsobu písania nepredpokladám, že by si si to zastrešila sama.
3. Vinníkovi hrozí väzenie 3-5 rokov? Bolo tam aj úmrtie?
4. Čerstvý profil, chaotické písanie.... skôr mám pocit že sa niekto zábava.

stela01
15. jún 2019

@viki181818 ty si nedodržala pravidla - nemala si pas.
Hneď 1 vec na ktorú sa ohradia .

veronikaszabova
15. jún 2019

@viki181818 presne tak, ako pisu kocky vyssie.
Ak si poistena, pochybujem, ze pride k poistnemu plneniu, nakolko si nebola priputana.
Za druhe - odskodnenie od pachatela mozes ziadat, nebude to mat vsak vplyv na to, ci pojde alebo nepojde do vazenia.

beky1813
15. jún 2019

Odskodnenie, ked si nebola pripútana? Su vtipna

ivkazba
15. jún 2019

@beky1813 byť zodpovední a sedieť pripútaní nevedia, ale prašule pýtať vie každý

kaja0007
15. jún 2019

Moju sestru v tom čase 15ročnú školáčku zrazil 20r vodič, keď prechádzala ráno cez prechod. Už bola na prechode, keď do nej vrazil. Bola v bezvedomí prevezená do nemocnice. Má trvalé následky aj teraz po 7r, jazvu na čele a tiež v krížovej oblasti. Bola v domácom liečení vyše mesiaca. Súd skončil tak, že vraj ona zrazila šoféra. Jeho ujo- právnik, majiteľ košických herní, velkopodnikateľ. Od začiatku zmanipulované konanie. Dali jej k úhrade súdne trovy a ešte aj poškodenie jeho auta vyše 2300eur+ náklady na právničku. Veľa šťastia prajem, ale tu v SR sa pravdy nedovoláte.

maciatkolulu
15. jún 2019

@kaja0007 nechce sa mi veriť,že keď je niekto zrazený na prechode dopadne tak,že má nahradiť škodu na aute ktoré ho zrazilo

floren
15. jún 2019

@kaja0007
@maciatkolulu sestru zrazilo auto na trávniku pred domom a našim prišiel papier, že majú preplatiť čelné sklo, ktoré sa rozbilo, pisali odvolanie a neplatili nič

maciatkolulu
15. jún 2019

@floren na trávniku pred domom??? To sa ako podarilo? Inak je to realita pokiaľ dieťa,alebo pes,alebo ktokoľvek spôsobí vlastnou vinou nehodu,tak nesie zodpovednosť....ale na prechode zrazenej dieťa s trvalými následkami sa mi nechce veriť. Aj keď všetko je mozne

floren
15. jún 2019

@maciatkolulu myslel si, že je koniec dediny, je tam taká blbá zákruta, letel 110 a nezvládol riadenie... vyletel až na druhú stranu

deti95060810
15. jún 2019

neboj sa , basu nedostane - len podmienku...

draik
15. jún 2019

@kaja0007
@maciatkolulu
Teoreticky to možné je, ak chodec "skočil" do cesty, teda sa vopred nepresvedčil, že môže prejsť bez nebezpečenstva.

dopolbokaodrata
15. jún 2019

@viki181818 od akej poisťovne žiadaš bolestné? Ak od svojej zdravotnej tak to si počkáš 🙆‍♀️ak máš nejaké komerčné poistenie, tak prvé na čom skončíš je, že si nebola pripútaná, poisťovne si veľmi radi nájdu dôvod na neplatenie a toto im dáš ako na podnose. A vinník je ten tvoj ex frajer keď nechceš aby šiel sedieť?

jaja23
15. jún 2019

@kaja0007 🤦‍♀️ neverím.. Toto sa fakt môže stať? To kde žijeme?!!!

justina74
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stela01
15. jún 2019

@kaja0007
@jaja23 Bohu žiaľ tu sú peniaze a kvalitný právnik nad spravodlivosť .

maciatkolulu
15. jún 2019

@draik no super,také decko skáče jedna radosť. Ale kde je povestnej,šofér musí predvídať?

mogaa
15. jún 2019

@viki181818 čiastočne si si to zavinila sama, keďže si nebola pripútaná....Ak by si bola pripútaná, tak je možné že by si nemala zlomené 3stavce🙂takže si spoluzodpovedná a bolestné ti budú krátiť ak ti ho teda vôbec priznajú....vodič síce je zodpovedný za zranené osoby v aute ktoré šoféroval, ale jeho zavinenie sa nedá dokázať, lebo ak by si bola pripútaná nemusela si mať zlomené 3stavce ale len jeden alebo žiadny.....To či pôjde sedieť alebo nie nezávisí od teba a ani od toho či sa s tebou vyrovná alebo nie....

kaja0007
15. jún 2019

@maciatkolulu no vidíte, v tejto krajine je možné všetko. Aj sme to medializované s p. Tokarčíkom z Tv Markíza v Hl. Správach. bolo to prd platné

kaja0007
15. jún 2019

@maciatkolulu prosím vás ako viete že skákala??? Poznáte ten prechod? Veď ani neviete, kde sa to stalo a už máte jasno, že skočila. Pre vašu info je to prechod pred ZŠ , kde je rýchlosť znížená na 40! Išiel min.60 okrem toho sa to stalo už pri krajnici, keďže si hlavu otrieskala o obrubník o jeho spätné zrkadlo. Šofér už predtým rozbil 2 autá, ale ako som písala, má výborné kontakty

kaja0007
15. jún 2019

@stela01 tak tak, neoplatí sa súdiť bežnému smrteľníkovi v tejto bezprávej krajine

kaja0007
15. jún 2019

@draik neskočila, bola už pri krajnici (sú tam 2 jazdné pruhy v danom smere jazdy). Je to inak na rovina s dobrým rozhľadom v centre sídliska

draik
15. jún 2019

@maciatkolulu
Chodec sa musí presvedčiť, že dokáže prejsť bezpečne. Vozidlá nemajú šancu zabrzdiť, ak im niekto skočí do cesty testy pred nich.

bielavlcica
15. jún 2019

@draik problem je ze polovica chodcov si mysli ze je nesmrtelna takze ma aj pravo skocit do cesty

stela01
15. jún 2019

Neexistuje absolútna prednosť pre chodcov ?

Sú aj šoféri či chodci že sa mi rozum zastavuje .
Ale denne vidím autá a ľudí v ňom ktorý sa ponáhľajú a sú na nervy a vulgárny .

draik
15. jún 2019

@stela01
Neplatí.

stela01
15. jún 2019

@draik tak v zákone je spomenutá ale všetko sa dá prekrútiť - na súde . Však , že .

draik
15. jún 2019

@stela01
V zákone žiadna absolútna prednosť chodcov "spomenutá" nie je.

0martina0
15. jún 2019

no tak moja ty si nebola priputana a davaš taketo otazky,neviem či s tymto niekde pochodiš,ale tam ťa pas nepusti